Nakaz natychmiastowego zatrzymania kierowcy z Leszna, który zaatakował kobietę

Zdarzenie opisywaliśmy na naszym portalu, a sytuacja została nagrana przez kamerę monitoringu . Na jednej z leszczyńskich ulic kierowca wjechał na przejście dla pieszych zatrzymując się dopiero w jego połowie, gdy była na nim piesza. Między nim a kobietą doszło prawdopodobnie do wymiany zdań, podczas której mężczyzna wysiadł z samochodu, podszedł do niej, a następnie […]

Zdarzenie opisywaliśmy na naszym portalu, a sytuacja została nagrana przez kamerę monitoringu . Na jednej z leszczyńskich ulic kierowca wjechał na przejście dla pieszych zatrzymując się dopiero w jego połowie, gdy była na nim piesza. Między nim a kobietą doszło prawdopodobnie do wymiany zdań, podczas której mężczyzna wysiadł z samochodu, podszedł do niej, a następnie uderzył w twarz i wrócił do swojego pojazdu.

Kobieta wróciła na przejście dla pieszych stając przed maską samochodu i wyciągając z torebki telefon – prawdopodobnie, by zrobić zdjęcie kierowcy i rejestracji samochodu. W tym momencie mężczyzna ruszył i przez chwilę pchał samochodem kobietę, zanim ta uciekła w bok.

Policja po zobaczeniu nagrania wszczęła postępowanie z urzędu uznając sytuację za “skandaliczną”.

Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić tożsamość kierowcy, który pochodzi z województwa dolnośląskiego. Wczoraj przesłuchana została piesza biorąca udział w zdarzeniu oraz jeden ze świadków, natomiast kierujący miał zostać przesłuchany “w stosownym czasie”.

W czwartek prokuratura uznała, że nie będzie czekać i wydała nakaz natychmiastowego zatrzymania kierowcy. Policja ustala miejsce jego pobytu.

Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala w Lesznie, gdzie została przebadana i jeszcze tego samego dnia wypisana do domu.

Śledztwo prowadzone jest “w sprawie zmuszania innej osoby do konkretnego zachowania się”, jednak możliwa jest zmiana klasyfikacji czynu po przesłuchaniu kierowcy oraz drugiego ze świadków.