Nowa siedziba Domu Dziecka nr 2 z pozwoleniem na użytkowanie już wkrótce

Prace przy budowie nowej siedziby Domu Dziecka numer 2 powoli dobiegają końca. Obiekt powstaje przy ul. Pamiątkowej w Poznaniu i składa się z trzech budynków, z których dwa przeznaczone będą jako mieszkalne dla wychowanków. Jeśli nic nie przeszkodzi dalszym pracom, pozwolenie na użytkowanie zostanie wydane już we wrześniu, czyli szybciej niż początkowo zakładano.

Budowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Jest ona związana z koniecznością dostosowania placówki opiekuńczo-wychowawczej do obowiązujących przepisów, które weszły w życie na podstawie ustawy z czerwca 2011 roku.

Obiekt będzie składał się z trzech budynków, z których dwa będą miały charakter mieszkalny dla wychowanków, a jeden będzie budynkiem administracyjnym.

W każdym budynku będzie miejsce dla maksymalnie 14 wychowanków, którzy będą mieli do dyspozycji pokoje 1- lub 2-osobowe. Znajdzie się tam również sala do wypoczynku, pokój telewizyjny, pokój zabaw, miejsce do cichej nauki i kuchnia z jadalnią oraz pokój wychowawców, pokój gościnny oraz pomieszczenia gospodarcze. 

Budynek administracyny będzie miał pomieszczenia dla pedagoga, psychologa, logopedy oraz zespołu administracji Domu Dziecka.

Wszystkie obiekty będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Prace przy budowie nie przebiegają zgodnie z planem – wyprzedzają przyjęty harmonogram, dlatego pozwolenie na użytkowanie może zostać wydane już we wrześniu.

“Obecnie wszystkie budynki mają już gotowe elewacje wraz z zadaszeniami. Zakończono również prace tynkarskie w ich wnętrzach, a także wykonano wszystkie instalacje. Wewnątrz budynków trwają końcowe prace wykończeniowe, a na zewnątrz remontowane jest ogrodzenie i trwa zagospodarowanie terenu”

Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie