“To też nie było tak, że on rzucił się do Bogu ducha winnej osoby.” Adwokat kierowcy o sytuacji na przejściu dla pieszych w Lesznie

Agata Klimentowska, adwokat Michała N., który usłyszał zarzuty w sprawie agresywnego zachowania wobec pieszej na przejściu dla pieszych w Lesznie podkreśliła, że w spornej sytuacji “obie strony tego incydentu w Lesznie nadmiernie zareagowały.”. Dziś sąd w Lesznie zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu podejrzanego, wobec którego jak się okazało, jest także toczone inne postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Środzie Wielkopolskiej.

O decyzji sądu pisaliśmy dziś na naszym portalu. Mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Do akt dołączono także sprawę usiłowania wymuszenia rozbójniczego z 2018 roku.  

Tymczasem adwokat podejrzanego odniosła się do sytuacji, jaka zaszła na przejściu dla pieszych w Lesznie.

“Obie strony tego incydentu w Lesznie nadmiernie zareagowały. To też nie było tak, że on rzucił się do Bogu ducha winnej osoby. Pani wchodząc na pasy, kiedy on się zatrzymał – nie ze swojej winy, tylko przed nim zatrzymały się inne pojazdy – został obrzucony wyzwiskami, uderzono w jego samochód. Czasem piesi też nadmiernie reagują na kierowców, a on zareagował impulsywnie, na pewno za bardzo”

Agata Klimentowska, adwokat Michała N.