Integracja transportu z gminami Kórnik i Zaniemyśl: w Kórniku zostaną otwarte punkty informacyjne PEKA

ZTM Poznań uruchomi specjalne Punkty Informacyjne PEKA, które działać będą w każdą sobotę sierpnia na terenie gminy Kórnik. Ma to związek z integracją transportu ZTM Poznań z gminami Kórnik i Zaniemyśl. Od dzisiaj, pasażerowie linii numer 501, 502, 560 i 561 kupują bilety w tym samym systemie taryfowym, który obowiązuje w Poznaniu.

Integracja transportu to przede wszystkim korzyści dla pasażerów, którzy nie muszą już kupować osobnych biletów na linie obsługiwane przez spółkę Kombus i podróże po Poznaniu transportem organizowanym przez ZTM Poznań. Jest to o wiele wygodniejsze i tańsze rozwiązanie. Więcej informacji na ten temat dostępne jest tutaj.

Pasażerowie od dzisiaj moga korzystać m.in. z systemu PEKA. W celu umożliwienia mieszkańcom gmin łatwego dostępu do punktu informacyjnego i obsługi w pobliżu miejsca ich zamieszkania, ZTM Poznań uruchomi specjalne Punkty Informacyjne PEKA, które będą działać w każdą sobotę sierpnia na terenie gminy Kórnik.

Będzie można uzyskać tam informacje m.in. na temat biletów, ulg i zwolnień, systemie taryfowym, strefach biletowych, zapisać ulgi na karcie, a także złożyć wniosek o wydanie imiennej karty PEKA. Potrzebne zdjęcia do takiej karty będzie można zrobić na miejscu.

Gotowe karty będzie można później odebrać w wybranym Punkcie Obsługi Klienta ZTM.

Autobus Kórnickiego Przedsiębiorstwa Autobusowego Kombus z przedstawicielami ZTM na pokładzie zaparkuje na płycie kórnickiego rynku (pl. Niepodległości) w następujących terminach:

– 3 sierpnia, w godz. 9.00-14.00

– 10 sierpnia, w godz. 9.00-14.00

– 17 sierpnia, w godz. 9.00-14.00

– 31 sierpnia, w godz. 9.00-14.00

Dodatkowo Punkty Informacyjne PEKA zostaną zorganizowane w dniach:

– 24 sierpnia, w godz. 15.00-18.00 na dożynkach gminnych w Robakowie

– 21 września, w godz. 10.00-15.00 na Pikniku Ekologicznym