Studio Browar Wakacje

Kolejny piątek oznacza kolejny odcinek programu Studio Browar Wakacje realizowanego na żywo, prosto z Dziedzińca Sztuki Starego Browaru przez portal codziennypoznan.pl. Na kanapach naszego studia plenerowego zasiądą znakomici goście, z którymi rozmawiać będą trzy prowadzące. Lokalizacja i sposób realizacji programu pozwala na podejrzenie “od kuchni” pracy dziennikarzy i ekipy technicznej na planie podczas produkcji programu telewizyjnego – wszystko dzieje się bowiem na oczach widzów, którzy przyjdą na Dziedziniec Sztuki.

Studio Browar Wakacje to pierwszy w Poznaniu lifestylowy program telewizyjny nadawany w formie otwartego studia z udziałem publiczności. Postanowiliśmy przenieść nasze studia z redakcji na otwartą przestrzeń, by pokazać osobom zgromadzonym na Dziedzińcu Sztuki, jak wygląda produkcja programu. Emisja odbywa się w każdy piątek, o godzinie 17:00, aż do końca wakacji letnich. Od września powrócimy z piątkowymi programami do studia w naszej redakcji.

Najbliższy odcinek, 9 sierpnia, prowadzony będzie przez trzy prowadzące – Annę Drzazgę, dziennikarkę MC Radio oraz Studio Browar Piątek portalu Codzienny Poznań, Martę Klepkę pomysłodawczynią i organizatorką projektu Być Kobietą On Tour oraz Joannę Małecką, redaktor naczelna magazynu „Sukces po poznańsku”.

Podczas programu porozmawiamy z Magdaleną Kowalak prezes zarządu spółki zarządzającej Starym Browarem m.in. o sukcesach Starego Browaru oraz jego przyszłości. Jakie zmiany wprowadzono, jakie są planowane, na co mogą liczyć klienci i odwiedzający?

Z Marią Magdaleną Kwiatkiewicz, współzałożycielką firmy YES Biżuteria porozmawiamy m.in. o największej w Polsce kolekcji biżuterii współczesnej i etnicznej. Opowie także o swoich pasjach – podróżach i fotografiach.

Rafał Wąsowicz opowie o kolejnej edycji Kulturalnego Starego Rynku, czyli cyklu wydarzeń kulturalnych odbywających się na Starym Rynku i jego okolicach.

Lekarz Eryk Matuszkiewicz omówi temat zdrowia i aktywnego trybu życia, a Weronika Ratkowska odkryje tajemnice pilatesu.

Na kanapie zasiądzie również Ewa Okularczyk, właścicielka marki Yokodesign. Inżynier z zawodu, z zamiłowania projektantka fascynatorów, którym poświęciła się bez reszty.  

Gościem będzie także Bartek Jędrzejak, znany dziennikarz, który przyznaje, że Poznań jest dla niego niczym drugi dom.

O Mieszkaniu-Pracowni Kazimiery Iłłakiewiczówny, czyli ekspozycji zorganizowanej w dawnym mieszkaniu Iłłakiewiczówny porozmawiamy z Mirellą Kryś, kuratorką nietypowej wystawy.

Program realizowany jest na Dziedzińcu Sztuki Starego Browaru, co oznacza, że każdy, kto chciałby dowiedzieć się jak wygląda praca przy programie telewizyjnym na żywo „od kuchni”, może się o tym przekonać – wystarczy przyjść na Dziedziniec w piątek o godzinie 17:00.

Tych, którzy nie mogą pojawić się w Starym Browarze zachęcamy do oglądania programu na naszym protalu.