Co można robić w sobotę w Poznaniu?

Połowa wakacji już za nami. Nie oznacza to jednak, że na mieszkańców Poznania czeka mniej atrakcji – wręcz przeciwnie. Nadchodzący weekend to przede wszystkim mnóstwo różnorodnej muzyki (od hip-hopu, poprzez jazz, na rytmach folkowo-popowych kończąc), wieczorne seanse filmowe w plenerze, a także warsztaty i zabawy dla najmłodszych. 

#NaFalach: Rebeka i Rosalie

Cykl koncertów #NaFalach, w ramach kontynuacji Maltańskiej Sceny Muzycznej, po raz kolejny zaprasza do muzycznej zabawy. Tym razem, nad Jeziorem Maltańskim wystąpią Rebeka i Rosalie. W sobotni wieczór każdy wielbiciel klimatycznej muzyki znajdzie coś dla siebie. Z jednej strony będzie można posłuchać utworów w stylu electropop, z drugiej natomiast – soulu i R&B. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/467242267414100/

Godz. 20, Plaża nad Jeziorem Maltańskim (ul. Wiankowa 3)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Lato na Targach: rolki i piłka nożna na MTP

Sobota i niedziela na Międzynarodowych Targach Poznańskich została poświęcona zajęciom dla dzieci z piłki nożnej, prowadzonym pod okiem instruktorów z Akademii Reissa, a także warsztatom rolkowym z RollRunners. Rodzice w tym czasie mogą odpocząć na hamakach oraz skorzystać z zasobów czytelni. 

Szczegółowe informacje dotyczące “Lata na Targach” dostępne są na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w zabawach jest bezpłatny.

Weekly: Film i architektura

Weekly to miejski przegląd filmowy, który skupia się na czterech obszarach tematycznych: muzyce, architekturze, sztukach wizualnych oraz nowych technologiach. Wydarzenie obejmuje najnowsze produkcje filmowe z całego świata. Program został zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/344308152917564/

Piątek, sobota – godz. 20.30; niedziela – godz. 17, Brama Poznania (ul. Gdańska 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kolorowy plac zabaw 

Aktywna i ciekawa sobota dla dzieci? To możliwe, dzięki zajęciom prowadzonym w Przylądku Arkadia. W nadchodzącą sobotę, najmłodsi będą mieli okazję wzięcia udziału w terenowej grze miejskiej na podstawie serii “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz “Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai”. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/478527139388167/

Godz. 12.30, Przylądek Arkadia (ul. Ratajczaka 44)

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Michał Leja w programie “Bezbek”

Klub 9stóp zaprasza na wieczór stand-up comedy. Gościem specjalnym będzie Michał Leja, gospodarz programu “Michał Leja Show”, który pojawi się ze swoim najnowszym programem “Bezbek”. Jest to nie tylko niecodzienne spojrzenie na świat, ale również interakcja z publicznością oraz rozrywka na najwyższym poziomie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/467517030726266/

Godz. 19, Klub 9stóp (ul. Piątkowska 92)

Cena: 30-40 zł