Bezpłatne badania, książkowe klasyki i filmowe hity podczas Lata na Targach

Lato na Targach rozpoczyna kolejny tydzień atrakcji. Jak zwykle w środę poznaniacy mogą skorzystać z bezpłatnych badań, najmłodsi posłuchać książkowych klasyków czytanych przez znanych poznaniaków, a nieco starsi wieczorem udać się na seans kina plenerowego.

O godzinie 10:30 rozpocznie się kolejna akcja z cyklu “Czytam i czuję”, czyli czytania bajek dla dzieci przez znanych poznaniaków. Tym razem Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania, Andrzej Białas, pełnomocnik Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Mariusz Zanieski, aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, czytać będą klasyk braci Grimm “Trzy małe świnki”.

W godzinach 12:00-17:00 kolejna okazja do skorzystania z bezpłatnych badań w ramach akcji “Lato zdrowe i międzypokoleniowe”.

Na terenie MTP będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie krwi, zmierzyć poziom glukozy we krwi, skonsultować się z dietetykiem, porozmawiać na temat profilaktyki przeciwkleszczowej i wziąć udział w warsztatach dotyczących nwootworów skóry, które przeprowadzi Stowarzyszenie chorych na czerniaka.

Poznańskie zoo zaprezentuje ciekawe eksponaty ze swojej kolekcji, a w programie znalazły się również m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, animacje w pawilonie i na świeżym powietrzu, warsztaty artystyczne, zagadki, quizy, kolorowanki, losowanie słodyczy oraz degustacja pizzy. Zostanie również rozegrana gra „Segregacja na czas”, która uczy praktycznej segregacji odpadów. 

Wieczorem, o godzinie 21:30 kolejny pokaz w ramach cyklu kina plenerowego. Tym razem będzie można zobaczyć nagrodzony Oscarami i Złotymi Globami dramat “Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, który opowiada historię zdesperowanej matki chcącej zmusić lokalną policję do śledztwa w sprawie śmierci jej córki.

Udział w atrakcjach w ramach Lata na Targach jest bezpłatny.