Jak Ubrać się na Przyjęcie Weselne w Ogrodzie?

W dzień przyjęcia weselnego uwaga wszystkich skupia się na młodej parze i to ich strój jest zasadniczo najważniejszy. Niemniej jednak duże znaczenie ma co jako goście ubierzemy na tę specjalną okazję. Wielu osobom może sprawić strój na przyjęcie weselne w ogrodzie. Jak w takim przypadku postąpić? Zdecydować się na lekkie letnie kreacje? Czy może jednak postawić na elegancję, która kojarzy nam się z każdym weselem.

Na takie letnie, ogrodowe przyjęcie najlepiej włożyć popularne i wygodne sukienki na wesele, z drugiej strony mężczyźni niech postawią na jasne i lekkie garnitury. Nadrzędnym elementem jest dobre dopasowanie stroju do okazji – inaczej powinniśmy wyglądać na dziedzińcu zamku, w kwiecistym ogrodzie, czy na spokojnej łące otoczonej wysokimi drzewami, które delikatnie serwują nam promienie słoneczne.

 Czego nie ubierać na przyjęcie weselne?

 Istnieją kreacje, czy elementy, których zakładanie na wesele nie jest stosowne. Odpuszczamy całkowicie biel – wszyscy wiedzą, że zarezerwowany jest on dla Panny Młodej w tym szczególnym dniu. Co prawda nowoczesne panny młode częściej porzucają biel i wybierają inne kolory jak pudrowo-różowe, czerwone, czy błękitne barwy. Niektórzy uważają, że warto wcześniej zwyczajnie zapytać, czy prosta biała sukienka jej zwyczajnie nie urazi – wtedy mamy załatwioną sprawę. Panie powinny odpuścić wszelkiego rodzaju obcisłe i mocno wyzywające sukienki. Mocny dekolt, kompletnie odkryte plecy, mieniące cekiny czy za krótka sukienka kompletnie nie pasują do charakteru przyjęcia weselnego.

 Wybierzmy mądrze, trzymajmy się trendów, nie szalejmy

Co zatem założyć? Z pewnością nie powinna to być kreacja typowo wieczorowa – wyszukane sukienki maxi to kreacja na przyjęcie w pięknych, stylowych wnętrzach, niczym bale z bajki. Na wesele w plenerze wybieramy lekką, zwiewną formę, pastelowa paleta barw mile widziana, soczyste i intensywne kolory również! Wzory i kwieciste elementy to cechy, których nie musimy unikać, pod warunkiem, że swoim stylem nie zwracają na siebie uwagi bardziej niż potencjalna suknia panny młodej. Spory wybór różnego rodzaju sukienek znaleźć można np. na JJ’s House.

Doskonale sprawdzają się również beżowe odcienie, zieleń butelkowa, błękit lub mięta – jest naprawdę wiele możliwości. Buty jakie dobierzecie muszą być wygodne. Plenerowe przyjęcia weselne nie przepadają za szpilkami, dobrą alternatywą jest zaopatrzenie się w obuwie na grubszym słupku, lub delikatnej platformie. Zwyczajnie również można zabrać ze sobą buty na zmianę na płaskim obcasie i po kłopocie. W trakcie uroczystości zaślubin, np. w kościele miejmy pod ręką okrycie w postaci lekkiej marynarki, szala, lub gustownego bolerka.

Mężczyzna ma o wiele łatwiej

Tutaj sprawa jest o wiele bardziej ułatwiona i mniej skomplikowana. Dla mężczyzny odpowiednim i super wygodnym strojem na plenerowe przyjęcie weselne będzie typowy styl garden party. Przy czym, nie mylmy tutaj weselnego garden party ze zbyt luźną odzieżą – nie ma tutaj miejsca na jeansy – to nadal jest przyjęcie, a nie wyjście weekendowe na całonocną imprezę. Stawiamy tutaj na jaśniejszy garnitur, koszula (też jasna), oraz popielate lub kremowe buty. Drugi ważny element, na który nie zwracamy uwagi w trakcie zakupu to rodzaj materiału. Tutaj zastosowanie znajdą przewiewne wersje, czyli garnitury płócienne czy lniane. Oczywiście nie zapominamy o wisience na torcie, czyli stylowy krawat lub mucha, ostatecznie koszula ze stójką coraz częściej widziana na polskich weselach.