Kulturalny Stary Rynek zaprasza w weekend

Kulturalny Stary Rynek zaprasza na kolejny, ósmy już w tym roku wspólny weekend pełen atrakcji kulturalnych. W programie na najbliższe dwa dni znalazły się m.in. koncerty, spacer z przewodnikiem oraz warsztaty dla dzieci.

Weekend w ramach cyklu rozpocznie tradycyjny Salon Sąsiedzki o godzinie 11:00 w sobotę, u zbiegu ul. Masztalarskiej i Zamkowej. To okazja do wspólnego posiłku przy rozmowie z sąsiadami i mieszkańcami miasta. O godzinie 11:30 rozpocznie się koncert pianisty Szymona Siwerskiego oraz gitarzysty Macieja Pruchniewicza.

Wieczorem, o godzinie 19:00 na scenie na Quadro rozpocznie się z kolei koncert grupy Główny Zawór Jazzu. To nie tylko dobra muzyka, ale także coś dla oka, ponieważ artyści występują na scenie w charakterystycznych strojach.

W niedzielę o godzinie 12:15 spod Ratusza wyruszy spacer z przewodnikiem “Chwaliszewo mini miasto”. Nie zabraknie ciekawostek, historii, ciekawych miejsc, czegoś do picia i jedzenia, a także nagród dla uczestników.

O 12:30 w Galerii Miejskiej Arsenał rozpoczną się warsztaty dla dzieci”tworzenie partytury graficznej”.

W godzinach 13:30-16:00 na scenie na Odwachu Sunchine Trio zaprosi na Swingującą Starówkę, czyli muzykę połączoną z tańcem.

Nie zabraknie także Niedzielnego Słodkiego w ramach Salonu Sąsiedzkiego u zbiegu ul. Masztalarskiej i Zamkowej. Od godziny 14:00 poza słodką przekąską na chętnych czekać będą również animacje lalkarskie.