Roltechnika 2019 w Wilkowicach koło Leszna

Nowości z branży rolniczej, doradztwo, prezentacja maszyn oraz eksperckie dyskusje – Roltechnika 2019 odbywa się w weekend od 17 do 18 sierpnia. W Wilkowicach koło Leszna pojawi się również około 200 starych ciągników i maszyn rolniczych.

Na wystawie pojawią się dealerzy maszyn, urządzeń, narzędzi i produktów stosowanych w rolnictwie. To doskonała okazja, aby poradzić się ekspertów i zasięgnąć szczegółowych informacji, które są nieocenione przy przygotowywaniu gospodarstwa do nowego sezonu.
 
Roltechnice towarzyszyć będzie Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Największy w Polsce zlot miłośników i kolekcjonerów starego sprzętu rolniczego po raz pierwszy zorganizowany został w 2002 roku. Zaprezentowano zaledwie 20 ciągników i maszyn rolniczych, ale potencjał rozwojowy imprezy odczuwało się już wówczas. W ciągu dekady wydarzenie dynamicznie ewoluowało. Dziś w festiwalu udział bierze prawie 150 wystawców, którzy prezentują blisko 200 starych ciągników i maszyn rolniczych, które zostaną zaprezentowane podczas parady kultowych traktorów.
 
Festiwal to nie tylko wystawa ale także pokazy i konkurencje. Zbiór zboża, omłoty, orka, „Traktor Pulling”, „Odpalanie bombaja”, „Odpalanie korbą” – to atrakcje, które pokazują dawną pracę na wsi. Wystawa czynna w godzinach 9.00-17.00.