Prowadząc pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku śmiertelnego. Może spędzić w więzieniu nawet 12 lat

Do wypadku doszło w niedzielę, 11 sierpnia, w miejscowości Pępowo. Jak wynika z ustaleń śledczych, 20-letni Kacper D. będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem marki Peugeot 207. W pewnym momencie, po tym jak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do bocznego zderzenia z […]

Do wypadku doszło w niedzielę, 11 sierpnia, w miejscowości Pępowo. Jak wynika z ustaleń śledczych, 20-letni Kacper D. będąc w stanie nietrzeźwości kierował samochodem marki Peugeot 207. W pewnym momencie, po tym jak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do bocznego zderzenia z urządzeniem rolniczym zawieszonym z tyłu jadącego w przeciwnym kierunku ciągnika. Po zderzeniu, prowadzony przez niego samochód zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo.

W wypadku zginęła 19-letnia pasażerka Peugeota.

Podczas czynności śledczych ustalono, że Kacper D. miał w wydychanym powietrzu co najmniej 0,65 mg/l alkoholu etylowego.

Jak poinformowała Prokuratura Rejonowa w Gostyniu, która prowadzi śledztwo w sprawie, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym będąc w stanie nietrzeźwości. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Za zarzucane mu czyny, Kacprowi D. grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.