Ciekawe pomysły na spędzenie piątku

#NaFalach: Kamil Bednarek Po krótkiej przerwie powracają wakacyjne koncerty w ramach cyklu #NaFalach. W najbliższy piątek mieszkańcy Poznania spotkają się z Kamilem Bednarkiem – finalistą programu Mam Talent, który swoją muzyką podbił serce niejednej osoby. Druga edycja cyklu występów muzycznych polskich artystów stanowi kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej.  Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2428282414061785/ Godz. 20, […]

#NaFalach: Kamil Bednarek

Po krótkiej przerwie powracają wakacyjne koncerty w ramach cyklu #NaFalach. W najbliższy piątek mieszkańcy Poznania spotkają się z Kamilem Bednarkiem – finalistą programu Mam Talent, który swoją muzyką podbił serce niejednej osoby. Druga edycja cyklu występów muzycznych polskich artystów stanowi kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2428282414061785/

Godz. 20, Jezioro Strzeszyńskie

Udział w koncercie jest bezpłatny

Noc w Palmiarni

Palmiarnia Poznańska zaprasza na trzecie już w tym roku nocne zwiedzanie. Tym razem, oprócz oglądania natury po zmroku, poznaniacy będą mieli również okazję posłuchać koncertu na misach tybetańskich i gongu. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, dźwięki te mają silny relaksacyjny wpływ na umysł i ciało człowieka. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/721807741577555/

Godz. 20, Palmiarnia Poznańska (ul. Matejki 18)

Cena: bilet ulgowy – 7 zł, bilet normalny – 10 zł

Lato na Targach: Gra miejska “Wejściówka na PeWukĘ”

W najbliższy piątek, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się drużynowa gra miejska “Wejściówka na PeWuKę”, która w formie online przeniesie wszystkich chętnych do przeszłości. Dokładnie 90 lat temu w Poznaniu odbyła się Powszechna Wystawa Krajowa, która stała się największą imprezą targową w historii miasta. Na zwycięską drużynę czekają nagrody. W tym samym dniu odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora i opiekunów Plaży. 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://www.facebook.com/events/620656868425013/

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

#NaWolnym: weekendowe spektakle na dziedzińcu

Po raz kolejny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania zamieni się w plenerową scenę teatralną. Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń kulturalnych #NaWolnym, zobaczyć będzie można spektakl “Pamięć wody”, w wykonaniu Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Jest to sztuka Shelagh Stephenson, która zdobyła nagrodę im. Laurence’a Oliviera.

Program spektakli dostępny jest na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 20, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania (Plac Kolegiacki 17)

Cena: 5 zł

Zamkowe lato filmowe: Kraina Wielkiego Nieba

Kino Pałacowe zaprasza na kolejny seans z cyklu “Zamkowe lato filmowe”. Tym razem zostanie wyświetlony pokaz amerykańskiego filmu “Kraina Wielkiego Nieba”, opartego na powieści laureata Nagrody Pulitzera – Richarda Forda. W rolach głównych zobaczyć można m.in. Carey Mulligan i Jake’a Gyllenhaal’a.  

Informacje o seansie można znaleźć na stronie:

https://kinopalacowe.pl/filmy/4793-zamkowe-lato-filmowe-kraina-wielkiego-nieba/

Godz. 18.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 12 zł

Kulturalny Stary Rynek 

Dziewiąty letni weekend na Starym Rynku to kolejne kulturalne atrakcje. W programie znalazły się m.in. widowisko plenerowe Teatru Fuzja oraz koncert muzyki dawnej pt. “Muzyka dla Królów Polski”. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1458495427621636/

Piątek – godz. 19 (Heima, Scena na Quadro).

Sobota – godz. 11 (Sobotnie Śniadania, Salon Sąsiedzki); godz. 21.30 (spektakl, płyta Starego Rynku).

Niedziela – godz. 9.30 (Fotospacery, Scena na Quadro); godz. 12.30 (Teatr Fuzja); godz. 13 (koncert, Odwach); godz. 14 (Niedzielne Słodkie, Salon Sąsiedzki); godz. 19 (koncert, dziedziniec Pałacu Górków).

Udział we wszystkich wydarzeniach i atrakcjach jest bezpłatny

XIII Festiwal Sztuki Ludowej 

W piątek w KontenerART odbędzie się jam session z udziałem zespołów ludowych z Kolumbii, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Słowacji oraz Serbii. W programie przewidziane są także pokazy tańca i animacje dla publiczności. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2881382671931673/

Godz. 21, KontenerART (ul. Ewangelicka)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Lato na Madalinie: wyzwanie – uśmiechnij się!

Celem 13. weekendu na Madalinie jest zachęcenie wszystkich uczestników do częstszego uśmiechu. W związku z tym, Madalina przygotowała takie atrakcje, jak m.in. warsztaty gry na ukulele, pokaz filmowy, bingo z nagrodami i wiele innych. Z pewnością każda osoba, niezależnie od wieku, znajdzie w ten weekend coś dla siebie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/363114664360151/

Piątek – godz. 10.30, Sobota – 11.30, Niedziela – 11.30; Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny