IMGW ostrzega przed burzami w Wielkopolsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o burzach z gradem, jakie spodziewane są w Wielkopolsce. Wydane ostrzeżenia są pierwszego i drugiego stopnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje na terenie 30 powiatów: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, Poznań, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wolsztyński i wrzesiński.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Możliwy grad.

Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, 28 sierpnia, od godziny 14:00 do północy.

Z kolei ostrzeżeniem drugiego stopnia objętych zostało pięć powiatów: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, wągrowiecki i złotowski.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h, pod koniec dnia i wieczorem lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, 28 sierpnia, od godziny 14:00 do północy.

Cały czas obowiązuje także ostrzeżenie o upale na terenie całego województwa.