Stary Browar stawia na zieleń i zaprasza na debatę nad projektem metamorfozy placu

Plac przy wejściu do Starego Browaru od strony ul. Ratajczaka przejdzie modernizację i stanie się zielonym zakątkiem. Centrum handlowe wraz z sąsiadami chce zrewitalizować to miejsce i zaprasza na debatę, podczas której zostaną zaprezentowane szczegóły projektu.

Planowanie zmian rozpoczęło się od pomysłu właściciela i zarządcy Starego Browaru o wybudowaniu fontanny i urozmaiceniu przestrzeni placu obecnością wody. Pomysł szybko się rozrósł o kolejne i w ten sposób powstał projekt całkowitej metamorfozy i stworzenia nowoczesnego miejskiego placu.

Spółka zarządzająca Starym browarem chce wykorzystać swoje atuty, w tym park przy centrum.

„Chcemy rozwijać ten potencjał. Zależało nam, aby zintegrować północno-zachodnią część parku z ciągiem komunikacyjnym wzdłuż Ratajczaka i wejściem do Pasażu.”

Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem

Od strony parku plac wypełnią drzewa i krzewy, tworząc efekt “wylewania” się zieleni w stronę ulicy.

„Projekt zieleni był dla nas równie ważny, co koncepcja architektoniczna. Jesteśmy w pełni świadomi, że aby stworzyć przyjazne miejsce, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas, potrzebne są nie tylko wygodne ławki i oświetlenie budujące nastrój, ale przede wszystkim zieleń i cień drzew. Na placu posadzimy prawie 40 drzew, ponad 250 krzewów i setki kwiatów. Z rozmysłem wybraliśmy wiele gatunków roślin miodnych. Przebieg ścieżek w części, która połączy nowy plac z parkiem, projektanci dostosowali do rosnących w tym miejscu starych drzew.”

Magdalena Kowalak, prezes spółki zarządzającej Starym Browarem

Nie zapomniano o tym, od czego zaczęły się plany, czyli o fontannie, która stanie w centralnym miejscu Placu Placu.

W architekturę placu wkomponowano także kilkadziesiąt stojaków na rowery. Projekt przygotowała poznańska pracownia 1050.

Szczegóły dotyczące projektu zostaną zaprezentowane na debacie, którą Stary Browar organizuje wspólnie z Teatrem Muzycznym 5 września, o godzinei 12:00 na Szachownicy w Pasażu.

„Wspólnie z naszym sąsiadem, Teatrem Muzycznym, opowiemy o naszych projektach: Placu Starego Browaru i nowej siedzibie Teatru. Dowiemy się także więcej o przedsięwzięciach planowanych przez Wyższą Szkołę Bankową. Prezentacje inwestycji będą wstępem do szerszej dyskusji na temat przestrzeni publicznej w Poznaniu i naszego zaangażowania we współtworzenie tkanki miejskiej. Do rozmowy zaprosimy ciekawych gości”

Marta Kabsch, koordynator ds. PR Starego Browaru