Pierwszy etap potrwa dwa dni, 7-8 września. Druga część prac zacznie się w poniedziałek, 9 września, i potrwa 10 dni.
Etap I
W najbliższy weekend (7-8 września) na rondzie Kaponiera prowadzone będą naprawy nawierzchni drogowej na przejazdach tramwajowych od strony ul. Św. Marcin i ul. Zwierzynieckiej. Od piątkowego wieczoru (godz. 22:00) do wczesnych godzin porannych w poniedziałek (godz. 4:00).
W związku z pracami prowadzonymi na węźle Kaponiera ruch kołowy będzie odbywać się poprzez wyznaczone “zawrotki”
Równocześnie prowadzone będą naprawy gwarancyjne nawierzchni Drogowej torowiska na ul. Św. Marcin pomiędzy ulicą Gwarną i Ratajczaka. Roboty spowodują zmiany tras pięciu dziennych linii tramwajowych – 2, 5, 9, 13 i 16 – oraz jednej nocnej (nr 201) i turystycznej “0”. Nie będzie możliwy przejazd tramwajem przez śródmieście ul. Św. Marcin w kierunku Al. Marcinkowskiego. Prace przy torowisku nie będą miały wpływu na ruch samochodowy pomiędzy ul. Gwarną i Ratajczaka.
“Dwójka” pojedzie z Ogrodów ulicami Dąbrowskiego i Roosevelta, a potem przez ulice Towarową i Królowej Jadwigi. “Piątka” nie będzie dojeżdżać do Kaponiery, tylko skręci na moście Dworcowym w prawo i ul. Królowej Jadwigi dojedzie do ronda Rataje. “Dziewiątka” z pętli Piątkowska dojedzie z Kaponiery skąd przez Św. Marcin, Towarową i Królowej Jadwigi pojedzie na Wildę (powrót stałą trasą). “Trzynastka” będzie miała skróconą trasę z Junikowa do placu Wielkopolskiego (przez Gwarną i pl. Ratajskiego), natomiast “16” z ulicy Fredry pojedzie przez pl. Ratajskiego, pl. Wielkopolski, Estkowskiego i Wyszyńskiego do ronda Śródka i ul. Jana Pawła II (dalej po stałej trasie, w kierunku os. Sobieskiego bez zmian). Tramwaje nr 16 w sobotę będą kursowały częściej – co 10 minut.
W celu umożliwienia pasażerom ze Starołęki i Rataj dojazdu do śródmieścia zostaną uruchomione dodatkowe linie tramwajowe nr 23 i 25. Pierwsza dojedzie przez ulice: Zamenhofa, Kórnicką do Al. Marcinkowskiego, natomiast 25 wyruszy ze Starołęki przez Górny Taras Rataj i również dojedzie do Al. Marcinkowskiego. Przystanek końcowy będzie na wysokości hotelu Rzymskiego, natomiast początkowym, na trasie powrotnej na Starołękę, będzie ten przy Galerii MM (tramwaj wycofa się bez pasażerów).
Zmiany w transporcie publicznym w weekend 7-8 września – szczegóły
Linia nr 2 (w obu kierunkach)
OGRODY – Dąbrowskiego – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC
Linia nr 5 (w obu kierunkach)
GÓRCZYN – Głogowska – Matyi – Królowej Jadwigi – Krzywoustego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – … – STOMIL
Linia nr 9
PIĄTKOWSKA – … – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – 28 Czerwca 1956 – DĘBIEC
Linia nr 13
JUNIKOWO – … – Święty Marcin – Gwarna – pl. Ratajskiego – PL. WIELKOPOLSKI
PL. WIELKOPOLSKI – pl. Ratajskiego – Gwarna – Święty Marcin – … – JUNIKOWO
Linia nr 16
OS. SOBIESKIEGO – … – Fredry – pl. Ratajskiego – pl. Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – … – FRANOWO
Powrót po stałej trasie, w sobotę linia funkcjonować będzie ze wzmocnieniami, tj. co 10 minut.
Linia nr 23 – linia dodatkowa łącząca Starołękę poprzez osiedla ratajskie na Dolnym Tarsie Rataj ze śródmieściem
STAROŁĘKA – Starołęcka – Zamenhofa – Jana Pawła II – Kórnicka – Mostowa – Dowbora-Muśnickiego – Podgórna – MARCINKOWSKIEGO
Częstotliwość jak standardowa linia tramwajowa w soboty i święta (co 20/30 minut)
Linia nr 25 – linia dodatkowa łącząca Starołękę poprzez osiedla ratajskie na Górnym Tarasie Rataj ze śródmieściem
STAROŁĘKA – Starołęcka – Hetmańska – Żegrze – Chartowo – Trasa Kórnicka – Kórnicka – Mostowa – Dowbora-Muśnickiego – Podgórna – MARCINKOWSKIEGO
Częstotliwość jak standardowa linia tramwajowa w soboty i święta (co 20/30 minut)
Linia nr 201 (od nocy z 6 na 7 września do nocy z 8 na 9 września)
OS. SOBIESKIEGO – … – Fredry – pl. Ratajskiego – pl. Wielkopolski – Małe Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Jana Pawła II – Trasa Kórnicka – OS. LECHA – Chartowo – Żegrze – Hetmańska – Zamenhofa – Jana Pawła II – Kórnicka – … – OS. SOBIESKIEGO
Linia nr 0 (turystyczna)
ZAJEZDNIA MADALIŃSKIEGO – … – Przybyszewskiego – Dąbrowskiego – Roosevelta – Święty Marcin – Towarowa – Królowej Jadwigi – Górna Wilda – … – ZAJEZDNIA MADALIŃSKIEGO
Linia nr 159
POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – Święty Marcin –– Zwierzyniecka (przystanek Rondo Kaponiera przy Hotelu Mercure) – Zeylanda – Bukowska – PORT LOTNICZY ŁAWICA
Powrót po stałej trasie
Linie nr 163 i 169
GÓRCZYN / OS. KOPERNIKA – … – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka (przystanek Rondo Kaponiera przy DS Jowita) – Święty Marcin – al. Niepodległości – … – GARBARY / OS. ŁOKIETKA
GARBARY / OS. ŁOKIETKA – … – Święty Marcin – Zwierzyniecka (przystanek Rondo Kaponiera Hotelu Mercure) – Zeylanda – Bukowska – … – GÓRCZYN / OS. KOPERNIKA
Linia nr 168
PODOLANY – … – al. Niepodległości – Towarowa – Matyi – Roosevelta – Święty Marcin – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Zmiany w przebiegach tras w rejonie ronda Kaponiera dla linii nocnych w noce z 6 na 7 (z piątku na sobotę), z 7 na 8 (z soboty na niedzielę) i z 8 na 9 września (z niedzieli na poniedziałek)
Linia nr 232
SZWAJCARSKA SZPITAL – … – Święty Marcin – RONDO KAPONIERA (peron w kierunku północnym)
RONDO KAPONIERA – Roosevelta – Fredry – al. Niepodległości – Składowa – … – SZWAJCARSKA SZPITAL
Linia nr 234
OS. BATOREGO – … – Roosevelta – Fredry – al. Niepodległości – Święty Marcin – RONDO KAPONIERA
Powrót po stałej trasie
Linia nr 235
OS. SOBIESKIEGO – … – al. Niepodległości – Towarowa – Matyi – Roosevelta – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Powrót po stałej trasie
Linie nr 236 i 246
PODOLANY / LITERACKA – … – Kościelna – Kraszewskiego – Zwierzyniecka – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Powrót po stałej trasie
Linie nr 238, 249, 252
SZWAJCARSKA SZPITAL / FRANOWO / DĘBIEC / KACZA – … – Głogowska – Roosevelta – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA (przystanek Rondo Kaponiera przy DS Jowita)
RONDO KAPONIERA (przystanek Rondo Kaponiera przy DS Jowita) – Zwierzyniecka – Roosevelta – … – SZWAJCARSKA SZPITAL / FRANOWO / DĘBIEC / KACZA
Linia nr 251
JUNIKOWO STACJA – … – Bukowska – Zeylanda – Zwierzyniecka – RONDO KAPONIERA (przystanek przy DS Jowita)
RONDO KAPONIERA (przystanek Rondo Kaponiera przy DS Jowita) – Roosevelta – Bukowska – Grunwaldzka – … – JUNIKOWO STACJA
Uwaga! Od nocy z 8 na 9 września (z niedzieli na poniedziałek) przystanek Bałtyk dla autobusów nocnych będzie zlokalizowany przy jezdni na ul. Bukowskiej(przy sklepie Żabka) a nie na przystanku tramwajowym.
Linia nr 100
NOWE ZOO – … – Gwarna – Święty Marcin – Kościuszki – Składowa – Towarowa – Matyi – Roosevelta – Święty Marcin – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY
Powrót po stałej trasie