Ostatni moment, by dołączyć do tegorocznej edycji akcji Sprzątania Świata

Jeszcze tylko do jutra można zgłaszać chęć udziału w kolejnej, 26. już edycji akcji proekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2019” w Poznaniu. Akcja ma charakter międzynarodowy i co roku odbywa się w trzeci weekend września.

„Clean up the World” to międzynarodowa kampania realizowana w różnych państwach od 1989 roku. W Polsce wspólne Sprzątanie Świata odbywa się od 25 lat. Co roku na całym świecie akcja realizowana jest w trzeci weekend września (w tym roku 20-22 września) i polega na sprzątaniu nie tylko najbliższej okolicy, ale większego obszaru.

Celem akcji jest promocja dbania o czystość w okolicy, edukacja odpadowa, a także inicjowanie podobnych działań w społeczeństwie.

Tegorocznym hasłem akcji jest „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”.

Wszelkich niezbędnych informacji na temat realizacji akcji w Poznaniu udziela Wydział Gospodarki Komunalnej UMP. Osoby chętne do udziału proszone są o kontakt poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej i przesłanie ich drogą mailową na adres: gk@um.poznan.pl lub agata_checinska@um.poznan.pl do 10 września.

Odbiór worków i rękawic możliwy będzie w dniach 16, 17 i 18 września w godzinach 8:00-15:00 w Wydziale Gospodarki Komunalnej UMP.