Trzeci przetarg na wykonawcę modernizacji Rynku Łazarskiego. Tym razem się uda?

Do trzech razy sztuka? Ogłoszono trzeci przetarg na na wybór generalnego wykonawcy kompleksowej modernizacji Rynku Łazarskiego w Poznaniu. W poprzednich dwóch wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała założony na tę inwestycje budżet. Tym razem wprowadzono kilka zmian, które jak ma nadzieję Miasto, zachęcą potencjalnych wykonawców do złożenia swoich ofert.

Pierwszy przetarg ogłoszono w lipcu 2018 roku, jednak nie wpłynęła wówczas żadna oferta. W kolejnym zgłosił się jeden chętny, jednak oferta znacznie przekraczała założony na ten cel budżet.

Tym razem, by uniknąć kolejnych problemów, podjęto decyzję o zmianie założeń trybu i harmonogramu inwestycji. Złagodzono wymagania wobec potencjalnych wykonawców, co ma zachęcić do podjęcia się realizacji inwestycji.

Najważniejszą zmianą jest skrócenie czasu realizacji inwestycji do 18 miesięcy oraz zapis o realizacji jej w jednym etapie. Oznacza to konieczność przeniesienia targowiska na tymczasową lokalizację, która będzie znajdować się poza obszarem inwestychi, czyli na parking za Zespołem Szkół Muzycznych przy ul. Głogowskiej 90. Zmiana została uzgodniona z kupcami, którzy wyrazili zgodę na takie rozwiązanie.

Modernizacja Rynku Łazarskiego ma wpłynąć nie tylko na estetykę okolicy i polepszenie warunków pracy dla kupców oraz realizacji usług dla kupujących, ale także na potencjał społeczny, kulturalny i handlowo-usługowy tej przestrzeni. Obszar ma być nie tylko miejscem handlu, ale także wypoczynku, spotkań mieszkańców i wydarzeń kulturalnych.

Zgodnie z założeniem, obszar zostanie podzielony na dwie części – obsługę komunikacyjną i targowisko oraz przestrzeń publiczną i rekreacyjną. Całość ma stać się “zieloną strefą rekreacji i wypoczynku”.

Potencjalni wykonawcy mają czas na złożenie ofert w przetargu do 16 października 2019 r. Prace modernizacyjne potrwają około 1,5 roku. 

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.