Specjalistyczny radiowóz na poznańskich ulicach. W 3 miesiące skontrolowano ponad 600 pojazdów, co piątemu kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny

Od czerwca skontrolowano już ponad 600 pojazdów przy pomocy specjalistycznego samochodu poznańskiej policji. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu funkcjonariusze mogą na miejscu podczas kontroli wykonać badania pozwalające na „wyłapanie trucicieli” na drogach. Do tej pory, co piątemu kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny za zły stan techniczny pojazdu.

Specjalistyczny pojazd trafił do Ekipy Techniki Drogowej i Ekologii. Poza standardowym wyposażeniem radiowozu policyjnego, znajdują się tam także urządzenia pozwalające na pomiar szkodliwych spalin emitowanych przez kontrolowany pojazd. Wśród sprzętu jest m.in. analizator spalin oraz dymomierz.

Zakup samochodu był dofinansowany przez Miasto Poznań oraz Komendę Główną Policji, a w czerwcu radiowóz wyjechał na poznańskie ulice. Od tego czasu policjanci skontrolowali już 649 pojazdów. Mandatami ukarano 180 kierowców, a 65 otrzymało pouczenia. Zatrzymano również aż 164 dowody rejestracyjne z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.