Co jest nie tak z dworcem w Poznaniu? – happening Uratuj Poznań Główny

Jak można by poprawić wygląd i funkcjonowanie Dworca Głównego w Poznaniu? Jakie inwestycje są potrzebne, by pasażerom podróżowało się przyjemniej i bezpieczniej? Na te pytania odpowiadali organizatorzy happeningu pt. „Uratuj Poznań Główny!”

Kiedy w 2012 r. uroczyście otwierano nowy dworzec w Poznaniu, mało osób widziało jakieś niedociągnięcia. Po 7 latach trochę się w tej kwestii zmieniło i nie brakuje osób oczekujących zmian. Wśród nich są przedstawiciele Stowarzyszenia Inwestycje dla Poznania, którzy podczas czwartkowego happeningu przedstawili swoje pomysły dotyczące poprawy stanu dworca.

Przede wszystkim apelują o remont starego Dworca, który przy nowej inwestycji wręcz straszy przyjeżdżających do stolicy Wielkopolski. Innymi postulatami są: dodatkowe tory szlakowe, wygodne przejścia dla pasażerów i remont peronów 1-3.

W czasie happeningu każdy pomysł symbolizowała noga od stołu, które tylko w połączeniu z blatem (którym był Poznań Główny) mogą stworzyć stabilny i bezpieczny stół. Członkowie Stowarzyszenia zaprosili przedstawicieli wszystkich partii do wspólnej debaty na temat przyszłości obiektu. Przygotowali dla każdego z komitetów wyborczych specjalnie przygotowane broszury.

Zapowiedzieli również datę kolejnej konferencji. Już teraz można przypuszczać, że 3 października mieszkańcy Poznania dowiedzą się więcej o realizacji planów „uratowania Poznania Głównego”.