“Protest Tysiąca Miast” także w Poznaniu. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny przejdzie przez miasto

Dzieci i młodzież w różnych miastach na całym świecie, w tym także wielu miejscach Polski, będą dziś protestować w ramach globalnego Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. „Protest Tysiąca Miast” w Poznaniu wyruszy z Placu Wolności i przejdzie przez centrum miasta.

Protest odbywa się o godzinie 10:00 w piątek, 20 września na całym świecie. Strajk klimatyczny rozpocznie Globalny Tydzień dla Klimatu.

W proteście udział wezmą przede wszystkich uczniowie – dzieci i młodzież, a także studenci, jednak organizatorzy zapraszają do poparcia akcji osoby w każdym wieku. Celem akcji jest okazanie sprzeciwu wobec bierności rządzących w zakresie problemu jakim jest kryzys klimatyczny.

„Ne zgadzamy się, by przyszłość naszego świata, następnych pokoleń została zaprzepaszczona przez ich ignorancje. Podczas gdy politycy zajęci są sprawami, które nie powinny być w tym momencie na pierwszym planie ich działań, nasz priorytetowy problem czyli katastrofalne skutki zmian klimatycznych postawiany jest bez komentarza. Nawet w naszym kraju, w Polsce są one coraz bardziej odczuwalne.”

Organizatorzy protestu w Poznaniu

Organizatorzy przypominają, że skutki zmian klimatycznych widoczne i odczuwalne są także w Polsce – coraz częściej występujące upały, gwałtowne burze i wichury, ograniczony dostęp do wody z uwagi na jej niski stan czy nagłe powodzie to tylko część spraw z jakimi w ostatnich latach regularnie muszą się mierzyć mieszkańcy Polski.

Poznański Strajk rozpocznie się marszem, który o godzinie 10:00 wyruszy z Placu Wolności i przejdzie ulicami: Ratajczaka, św. Marcin, Szkolną, Stary Rynek, Świętosławską i Gołębią.