Co można robić w weekend w Poznaniu?

Kolejny wrześniowy weekend obfituje w wydarzenia przeznaczone dla każdego mieszkańca Poznania, niezależnie od wieku czy zainteresowań. Miłośnikom mrożących krew w żyłach powieści z pewnością przypadnie do gustu Poznański Festiwal Kryminału GRANDA, natomiast wielbiciele muzyki nie pogardzą występem Hanny Banaszak i koncertem inspirowanym twórczością Antonio Vivaldiego. 

Targi Mieszkań i Domów

To największa impreza targowa dedykowana szeroko rozumianemu rynkowi nieruchomości i okazja, aby poznać najnowsze oferty z rynku pierwotnego i rozwiać swoje wątpliwości związane z kupnem własnego M. Bogata oferta wystawców, promocje, premiery, wyjątkowe oferty i rabaty czekają na odwiedzających targi. Dla zwiedzających została przygotowana również strefa seminariów i porad, gdzie do dyspozycji będą eksperci z zakresu finansów, prawa oraz najmu i zakupu. W czasie, gdy rodzice będą zajęci poszukiwaniem nowego mieszkania, najmłodsi ciekawie spędzą czas na placu zabaw pod opieką wykwalifikowanych animatorów.

Sobota, niedziela, Hala nr 3, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ulica Głogowska 14

Więcej informacji: www.mieszkaniowi.pl/targi-mieszkaniowe/poznan/

Muzyka z polskich seriali doby PRL-u

Centrum Kultury ZAMEK zaprasza na wyjątkowy koncert, w trakcie którego będzie można usłyszeć przeboje pochodzące z lubianych polskich seriali. W programie przewidziano utwory znane z takich tytułów jak np. “Czterdziestolatek”, “Czterej Pancerni i Pies” lub “Stawka większa niż życie”. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/678607639285463/

Godz. 20, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (ul. Św. Marcin 80/82)

Cena: 40-60 zł

Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo

Premierowy koncert składający się z kompozycji Astora Piazzolli w aranżacjach na quintet. Wiesław Prządka jest jednym z najwybitniejszych polskich akordeonistów, a także jedynym Polakiem grającym na bandoneonie diatonicznym. Jest to instrument charakterystyczny dla tango argentyńskiego. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2295008007484019/

Godz. 20, Blue Note Poznań (ul. Kościuszki 79)

Cena: 75-95 zł

Solution & Meteora zagra w Poznaniu

Solution to łódzki zespół rockowy komponujący muzykę wpadającą w ucho, melodyjną z tekstami o głębokim przesłaniu. Stworzone przez zespół dźwięki powstały z połączenia różnych gustów muzycznych artystów. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/472777570174630/

Godz. 20, Klub 9stóp (ul. Piątkowska 92)

Cena: 10-15 zł

Bassment w KontenerART

Projekt Novy Bassment to impreza oscylująca w klimacie muzyki house, underground oraz techno. Fani tychże dźwięków będą mogli wypoczywać w ich rytmie na leżakach. A to wszystko nad Wartą. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1115394755326660/

Godz. 20, KontenerART (Ewangelicka)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

W sobotę nastąpi uroczystość nadania imienia Orderu Uśmiechu alei w okolicach Pawilonu. Z tej okazji zaplanowano bogaty program, w którym znalazły się zabawy plastyczne oraz artystyczne dla wszystkich, niezależnie od wieku. Order Uśmiechu to jedyne na świecie odznaczenie przyznawane przez dzieci. W Polsce został nadany po raz pierwszy w 1968 roku. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/465772154053373/?notif_t=event_calendar_create¬if_id=1568796199576439

Godz. 15, Pawilon (ul. Ewangelicka 1)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Noc Świątyń

Wydarzenie adresowane do wszystkich, którzy chcą poznać różne religie i wyznania. Tegoroczna edycja Nocy Świątyń obejmuje ponad 50 budowli i miejsc kultu w 6 polskich miastach, także w Poznaniu. W programie przewidziane są również m.in. koncerty, prezentacje i pokazy filmowe. 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/2326478310951781/

Od godz. 17 (dokładne godziny otwarcia poszczególnych świątyń zostaną zamieszczone w programie)