Alejka Orderu Uśmiechu w parku Stare Koryto Warty

Order Uśmiechu to wyjątkowy medal przyznawany dorosłym na wniosek dzieci. Wyróżniane są osoby okazujące dobroć drugiemu człowiekowi na co dzień. Symboliczną tradycją jest wypicie soku cytryny podczas odbierania medalu, po czym wyróżniony powinien się uśmiechnąć. Wśród nagrodzonych nie brakuje także poznaniaków. We wrześniu 2018 roku Rada Miasta Poznania podjęła decyzję o nadaniu jednej z alejek […]

Order Uśmiechu to wyjątkowy medal przyznawany dorosłym na wniosek dzieci. Wyróżniane są osoby okazujące dobroć drugiemu człowiekowi na co dzień. Symboliczną tradycją jest wypicie soku cytryny podczas odbierania medalu, po czym wyróżniony powinien się uśmiechnąć. Wśród nagrodzonych nie brakuje także poznaniaków.

We wrześniu 2018 roku Rada Miasta Poznania podjęła decyzję o nadaniu jednej z alejek w Parku Stare Korytow Warty imienia Orderu Uśmiechu. Była to inicjatywa grupy Poznański Klub Kawalerów Orderu Uśmiechu we współpracy z Radą Osiedla Stare Miasto.

W sobotę, z okazji Światowego Dnia Uśmiechu, zorganizowano oficjalne odsłonięcie tablicy pamiątkowej dotyczącej nadania imienia Orderu Uśmiechu jednej z alejek. Podczas uroczystości nie zabrakło oczywiście dzieci, które zaprezentowały występy artystyczne, a także mogły wziąć udział w zabawach i animacjach. Pojawili się również goście specjalni, czyli osoby uhonorowane Orderem Uśmiechu – Elżbieta Drygas, Jerzy Hamerski, Elżbieta Bortkiewicz i Włodzimierz Marciniak. Wręczono także tytuły Ambasadora Orderu Uśmiechu. 

Order Uśmiechu wręczany jest od 1968 roku. Kawalerami Orderu zostało już ponad tysiąc osób, w tym m.in. Jan Paweł II, Astrid Lingren, Irena Sendlerowa, Dalajlama XIV, Wiktor Dega i Nelson Mandela.