Burn This Song grają w słusznej sprawie!

Już 28.09 w Poznaniu odbędzie się charytatywna impreza na rzecz uchodźców w ramach projektu Poza [B]RAMKĄ ramką organizowanego przez studentów i przy wspraciu władz UAM. “Poza [B] ramką to kampania mająca na celu renowację boiska piłki nożnej dla małoletnich uchodźców bez opieki, w lokalnym domu dziecka dla uchodźców i osób ubiegających się o azyl we Włoszech. Od lat szuka się najlepszego środka na pomoc i integrację uchodźców w Europie – wierzymy, że sport, zdrowa rywalizacja i bezpieczne dzieciństwo mogą to zagwarantować.” tak w skrócie cel akcji opisują jej inicjatorzy.  W ramach akcji organizatorzy zaplanowali koncert charytatywny, który odbędzie się w Poznaniu już w tę sobotę.
Ideę koncertu wspiera zespół Burn This Song, który 2 tygodnie temu udostępnił swój autorski singiel pt “Burn this Song”. 
 
Posłuchaj w cyfrze: https://lnkfi.re/BTSBurnThisSong
Zespół, choć pochodzi z Poznania, odniósł już niezwykły sukces za oceanem – ich cover piosenki ‘Black Betty’ znalazł się bowiem na soundtracku filmu “The Choice” .
Reżyser Ross Katz bez wahania wybrał wersję Burn This Song spośród dziesiątek innych nadesłanych przez mniej i bardziej znane amerykańskie grupy, bo walka o miejsce na ścieżce dźwiękowej była zaciekła. „Wygranie konkursu na najlepsze nagranie kultowego numeru, coverowanego przez tyle znakomitych bandów, w stolicy światowego showbiznesu – to nie było najgorsze co mogło nam sie przydarzyć na poczatku drogi” – śmieje się Mikołaj Jaroszyk, wokalista i gitarzysta zespołu (znany także z grupy The Forevers, która ma na koncie piosenkę na topie listy Billboardu).
W ślad za pierwszym sukcesem zespołu przyszło zaproszenie do udziału w showcase’owym festiwalu Enea Spring Break prezentującym przegląd najciekawszych zespołów polskiej sceny muzycznej. “Niekonwencjonalny start Burn This Song i zatknięcie rockowej flagi na wzgórzach Hollywood to mocny początek – kontynuuje Jaroszyk – ale esencja rockowej muzy to granie na żywo. Nie mogliśmy mieć lepszej okazji do zaprezentowania się publiczności w akcji, niż na moim ulubionym festiwalu, a w dodatku w rodzinnym Poznaniu. Kto był ten wie, że to prawdziwe święto muzyki z niepowtarzalną atmosferą, którą żyje całe miasto. Kapitalne miejsce i czas na debiut live”. 
Ich autorski singiel, zmiksowany i zmasterowany przez Marcina Borsa (producenta odpowiedzialnego za brzmienie Brodki, Zalewskiego czy Nosowskiej) trzynastego września trafił do serwisów streamingowych. Tego samego dnia miała miejsce premiera teledysku do piosenki, nakręconego w Los Angeles. „Klip to dziesiątki ujęć ikonicznych miejsc LA – od Muscle Beach gdzie trenował Schwarzenegger, przez Beverly Hills i Sunset Strip z legendarnymi rockowymi klubami jak Viper i Whiskey a Go Go, po mroczne rejony Los Angeles, w które bezpiecznie jest się zapuścić tylko w naszym klipie. To psychodeliczny ‚trip’. Marsz w poszukiwaniu siebie, w którym mieszają się światy, dzień z nocą, a rzeczywistość z iluzją. Czyli kinem. Tak, chyba czujemy kinowy zew krwi”.