Powrót do zabaw z dzieciństwa na poziomie naukowym. Pierwsze w Polsce LEGO Education Innovation Studio powstało na UAM

Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza będą… bawić się klockami. Choć w tym przypadku „zabawa” będzie miała nieco inny wymiar niż wspomnienia z dzieciństwa. Na Wydziale Matematyki i Informatyki powstało pierwsze w Polsce LEGO Education Innovation Studio z zestawami LEGO o wartości ponad 120 tysięcy złotych. Projekt ma pomagać zarówno przy np. programowaniu, jak i przy szkoleniu nauczycieli i pedagogów.

Studio powstało przy współpracy uczelni z firmą Akces Edukacja. LEGO Education Innovation Studio na Wydziale Matematyki i Informatyki otrzymało kilkadziesiąt zestawów LEGO o wartości ponad 120 tysięcy złotych. Pracownia ma służyć do organizacji zajęć kursowych na Wydziale, praktyk studenckich, lekcji pokazowych czy organizacji warsztatów dla nauczycieli.

Co ważne, studio zostało zaprojektowane i stworzone w taki sposób, by można było także prowadzić naukę programowania z uwagi na fakt, że do klocków dołączone czujniki ciepła, natężenia światła, odległości czy te związane z pneumatyką. Będzie więc można prowadzić zajęcia nie tylko z matematyki, ale także fizyki.

Nauczyciele, zarówno przyszli jak i obecni, będą mogli także dowiedzieć się jak mogą przeprowadzić lekcje z wykorzystaniem klocków LEGO.

„Wiele szkół ma problem ze zintegrowaniem na lekcjach elementów technologii z podstawą programową. LEIS to krok do szkoły przyszłości, w której technologia i nauka są naturalnym elementem edukacji kształtującej kompetencje kluczowe do życia we współczesnym świecie”

Piotr Kurzyca, Akces Edukacja

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.