145. sezon Teatru Polskiego w Poznaniu. Co znalazło się w repertuarze?

Nie ma nic lepszego dla człowieka chcącego obcować z kulturą, niż wizyta w teatrze. Teatr Polski w Poznaniu od lat zaskakuje bogatym repertuarem. Nie inaczej będzie w tym roku.

Teatr Polski po raz 145. zaprasza mieszkańców Poznania w swoje progi. Sezon śliwkowy – jak nazywa go dyrektor artystyczny, Maciej Nowak – bogaty będzie przede wszystkim w premiery.  8 listopada po raz pierwszy będzie można obejrzeć spektakl „28 dni” w reżyserii Kamili Siwińskiej. Rownież za miesiąc odbędzie się czytanie performatywne „Kordiana i chama” z tekstem Leona Kruczkowskiego. 

Kolejną dużą premierą zostanie adaptacja powieści francuskiego naturalizmu, którego opowieść toczy się za kulisami XIX-wiecznego teatru, pt.”Nana” Emila Zoli (2020 rok na Dużej Scenie). Innymi produkcjami, które pojawią się w Malarni będą „Parawany” w reżyserii Wiktora Bagińskiego, a także „4.48” debiutanta Pawła Demirskiego.

To nie jedyne atrakcje zaplanowane w Teatrze Polskim. Już 1 października odbędzie się niezwykła gratka  dla miłośników muzyki, Międzynarodowy Dzień Muzyki. Na „Wielkim Fryderyku” nie zabraknie Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego i Klasycznego Kwintetu Dętego. Z kolei 25 października na deskach Teatru zaprezentują się goście z Moskwy. Będzie to punkt kulminacyjny Dni Kultury Rosyjskiej, które potrwają w Poznaniu od 15 do 31 października. Zaprezentują się chociażby pianista Arsienij Tarasiewicz-Nikołajew czy śpiewaczka Marija Ostrouchowa. 27 grudnia ponownie będzie można pośpiewać razem z aktorami w czasie „Śpiewanek Wielkopolskich”.
 
Teatr Polski ogłosił ponad to wyjątkowe promocje. Od 25 września, 25 dnia każdego miesiąca, będzie można kupić bilet na dowolny spektakl w jubileuszowej cenie 18,75 zł (to pokłosie urodzin Teatru). Należy będzie się spieszyć, gdyż pula promocyjnych biletów jest ograniczona. W kasie promocja obowiązywać będzie na hasło „NARÓD SOBIE”, w internecie i serwisie bilety24.pl poprzez kliknięcie w konkretny link. To jednak nie wszystko. Każdy jubilat, który przyjdzie kupić bilet w kasie Teatru z ważnym dokumentem, będzie mógł kupić jeden bilet za pół ceny na spektakle repertuarowe (nie dotyczy spektakli festiwalowych i premier). Również studenci, posiadający ważną legitymację, otrzymają możliwość zakupu wejściówek w każdy czwartek w cenie 25 zł. Teatr Polski ponad to ogłasza, iż poszukuje wolontariuszy, którzy wesprą zespół teatralny w sezonie 2019/2020. Chętne osoby proszone są o zgłaszania osobiste, bądź mailowe na adres ewa.zaradna@teatr-polski.pl lub wolontariat@teatr-polski.pl.