Nowy chodnik na ul. Bluszczowej jeszcze tej jesieni

Jeszcze tej jesieni piesi będą mogli iść po równej i bezpiecznej nawierzchni chodnika na ul. Bluszczowej. Rozpoczęły się prace remontowe na mocno zniszczonej ścieżce.

Obecna nawierzchnia jest bardzo nierówna, nie brakuje w niej dziur, a część kostki mocno wystaje, co zwiększa ryzyko potknięcia. Chodnik jest niewygodny i bardzo niekomfortowy, szczególnie dla osób z problemami związanymi z poruszaniem się czy idącymi z wózkami dziecięcymi. Nierówna nawierzchnia utrudnia również utrzymanie ścieżki w czystości, przede wszystkim zimą, gdy trzeba ją odśnieżyć.

Rozpoczęty remont prowadzony jest po obu stronach ulicy, na odcinku od ul. 28 Czerwca 1956 do ul. Wiśniowej. Zniszczone płyty chodnikowe zastąpią nowe, a zjazdy na posesje zostaną wykonane z kostki brukowej „typu cegła”.

Remont jest potrzebny nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców ulicy, ale także pieszych z okolicy, ponieważ jest to droga prowadząca do pobliskiego kościoła i cmentarza, a także przystanków komunikacji miejskiej.

Prace będą kosztowały 198 tysięcy złotych i zostaną sfinansowane ze środków będących w dyspozycji Rady Osiedla Wilda. Remont ma zakończyć się pod koniec października.