Dzieci będą miały łatwiejszy dojazd do szkoły – będzie więcej kursów linii numer 188

Od 1 października autobusy będą częściej kursowały w ramach linii numer 188. Korekta rozkładu jazdy to odpowiedź na prośby Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 9 przy ul. Umultowskiej.

O dodatkowy kurs apelowali zarówno rodzice uczniów jak i nauczyciele i dyrekcja placówki. Dzięki temu, poprawią się warunki powrotu dzieci ze szkoły.

Dodatkowy kurs będzie wyruszał z os. Sobieskiego o godzinie 13:04. Będzie to kurs według tzw. wariantu popołudniowego – z os. Sobieskiego przez ul. Opieńskiego, Umultowską, Naramowicką, Radojewo i Morasko do os. Sobieskiego.

Zmiany oznaczają także korektę liczby kursów na linii nr 198, której trasa częściowo pokrywają się z trasą linii nr 188. Dodatkowy kurs okólnej linii nr 188 zastąpi dotychczasowe kursy linii 198: o godz. 13.06 z Os. Sobieskiego i o godz. 13.33 z Radojewa.

Jednocześnie ZTM Poznań przypomina, że od października autobusy linii numer 198 o godzinie 13:38 z przystanku UAM Os. Różany Potok będzie realizowany przez przystanek UAM Wydział Historii.