Kolejki przy punktach ZTM Poznań – studenci ruszyli, by zapisać dane uprawniające do zakupu ulgowych biletów

Początek października oznacza przyjazd studentów do Poznania, którzy rozpoczynają kolejny rok nauki na poznańskich uczelniach. Widać to nie tylko w na ulicach i w komunikacji miejskiej, w której nagle jest więcej pasażerów, ale także… w rejonie punktów ZTM, gdzie można kupić bilety i zapisać uprawnienia do zniżek na swoich legitymacjach i kartach PEKA.

W Poznaniu na liniach obsługiwanych przez ZTM Poznań studenci szkół wyższych i wyższych oficerskich szkół wojskowych mogą podróżować z 50% ulgą na bilety. Dokumentem uprawniającym do przyznania zniżki jest ważna legitymacja studencka.

ZTM zachęca także do korzystania z ofert biletów semestralnych, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy przy zakupie biletów okresowych.

Uprawnienia do ulgi można zapisać na karcie PEKA i legitymacji w punktach ZTM Poznań. Właśnie dlatego, co roku, na początku października można spotkać tam długie kolejki młodych ludzi. Nie inaczej jest także teraz – m.in. w punkcie na os. Sobieskiego, przy Rondzie Kaponiera i na Rondzie Rataje. Od kilku dni kolejki bywają tak długie, że petenci muszą czekać poza budynkiem. Najczęściej są to studenci pierwszego roku, którzy dopiero odebrali swoje legitymacje studenckie i nie mogli wcześniej załatwić tej sprawy.

W przypadku, gdy ulga jest już zapisana na karcie, zakupu biletu można dokonywać m.in. w biletomatach oraz online, dzięki czemu uniknie się kolejek.