Porozmawiajmy… po polsku, czyli Polish Cafe z pomocą dla obcokrajowców

Polish Cafe zaprasza na kolejne spotkanie. Projekt to okazja dla obcokrajowców uczących się języka polskiego do porozmawiania z osobami, dla których jest to język ojczysty, a dla Polaków do poznania przedstawicieli różnych państw i kultur i… zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka.

Wydarzenie organizowane jest przez Polish For You. Celem jest umożliwienie obcokrajowcom uczącym się języka polskiego swobodnej rozmowy w tym języku z osobami, dla których jest to język ojczysty. Naturalna, luźna i „nielekcyjna” rozmowa pozwala na przełamanie strachu i niepewności wśród osób uczących się, a także na wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce – nie tylko w symulowanych na lekcjach i w podręcznikach dialogach.

Akcja zwykle cieszy się zainteresowaniem ze strony mieszkańców Poznania. Co ciekawe, na spotkaniach nie brakuje seniorów, co udowadnia, że nie tylko młodzi są otwarci na nowe inicjatywy.

Dla Polaków to okazja do zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka, a także do poznania nowych osób i przedstawicieli różnych państw i kultur. Jak wskazują organizatorzy, wielu uczestników interesują powody przeprowadzki obcokrajowców do Polski i Poznania czy rozpoczęcia nauki języka polskiego jeszcze w swojej ojczyźnie.

Spotkanie jest moderowane przez organizatorów, którzy zapowiadają cykliczność kolejnych „pogaduszek”.

Dzisiejsze spotkanie Polish Cafe rozpocznie się o godzinie 18:00 w kawiarni Pora Dnia przy ul. Różanej 15/1.