Wspólnie od co najmniej 50 lat. Kolejne pary uhonorowane za długoletnie pożycie małżeńskie

Co kilka miesięcy w Sali Białej Urzędu Miasta rozbrzmiewa marsz Mendelsona dla par, które dla których zagrano go po raz pierwszy co najmniej 50 lat temu. W poniedziałek prezydent Jaśkowiak wręczył medale kolejnym prawie 30 parom za długoletnie pożycie małżeńskie.

Zarówno dla małżonków jak i dla ich rodzin wyróżnienie jest bardzo wzruszającym momentem. Medale są uhonorowaniem wieloletniego, co najmniej 50-letniego małżeństwa. W poniedziałek prezydent Jaśkowiak wręczył wyróżnienia 28 parom.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Sali Białej, Jacek Jaśkowiak podziękował małżeństwom za dobry przykład, jaki dają nie tylko swoim najbliższym, ale także każdemu, kogo spotkają na swej drodze. Podkreślił, że widok par, które przeżyły wspólnie kilkadziesiąt lat jest dla niego wyjątkowy.

Prezydent pogratulował małżonkom i życzył kolejnych jubileuszy.

Poza medalem pary otrzymują również list gratulacyjny oraz kwiaty. Nie brakuje również tortu i toastu za zdrowie małżonków. W uroczystości udział biorą także najbliźsi uhonorowanych par. To właśnie dzieci, rodzeństwo czy wnukowie najczęściej zgłaszają pary do wyróżnienia.