“Widoczny pierwszoklasista” w powiecie poznańskim

Uczniowie z Zalasewa, Murowanej Gośliny i Koziegłów otrzymali już kamizelki odblaskowe w ramach akcji powiatu poznańskiego “Widoczny pierwszoklasista”. To już 18. edycja programu, w ramach którego rozdano już łącznie 65 tysięcy kamizelek pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drodze.

W ramach tegorocznej edycji, kamizelki odblaskowe otrzyma 6 tysięcy uczniów na terenie powiatu poznańskiego. Akcja to nie tylko okazja do rozdania odblasków, ale także przeprowadzenia zajęć, podczas których utrwalana i poszerzana jest wiedza dzieci na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zagrożenia pożarem.

Ten drugi punkt wynika z faktu, że dziś w powiecie zainaugurowano również akcję “Czujka tlenku węgla może uratować Twoje życie”. Dzieci uczone są od najmłodszych lat tego, jak groźny może być czad i w jaki sposób można uniknąć niebezpieczeństwa. Organizatorzy akcji chcą zaszczepiać tę wiedzę u najmłodszych, licząc także na to, że dzieci przekażą potem to, czego się dowiedziały swoim rodzinom.

We wtorek, 8 października, pierwsze kamizelki trafiły do uczniów ze szkół w Murowanej Goślinie, Koziegłowach i Zalasewie. Kolejne będą rozdawane w najbliższych dniach. Akcja skierowana jest do uczniów klas pierwszych na terenie powiatu poznańskiego.

Podczas dotychczasowych 17 edycji rozdano już 65 tysięcy kamizelek, w których dzieci chodzą m.in. podczas wycieczek szkolnych.

Elementy odblaskowe znacznie poprawiają widoczność iechronionych uczestników ruchu, co jest szczególnie ważne po zmroku oraz w okresie jesienno-zimowym, gdy częściej występują mgły czy zachmurzenie i opady deszczu.