Zagapił się i wjechał na zamykający się przejazd kolejowy. Przed pociągiem uciekł w ostatniej chwili

Do niebezpiecznej sytuacji, która mogła zakończyć się tragicznie doszło w Kaliszu. Kierowca samochodu wjechał na zamykający się przejazd kolejowy i w ostatniej chwili udało mu się uniknąć zderzenia z pociągiem – tylko dlatego, że zdecydował się wyłamać rogatki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór. Kierowca samochodu prawdopodobnie zagapił się patrząc na ekran nawigacji i wjechał na zamykający się przejazd kolejowy. Gdy zorientował się w swojej sytuacji był już pomiędzy dwoma szlabanami, a po chwili zauważył zbliżający się w jego kierunku pociąg.

Szybka decyzja o wycofaniu pojazdu i wyłamaniu rogatek, by „uciec” z torów prawdopodobnie uratowała mu życie, które mógł stracić przez swoją nieuwagę. Mężczyzna został ukarany mandatem i punktami karnymi za wyłamanie szlabanów kolejowych. Nie ma jednak wątpliwości, że 300 złotych i cztery punkty karne to najniższa kara jaką zapłacił za swoje roztargnienie, bo sytuacja mogła skończyć się o wiele gorzej.

Policja przypomina o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności przez kierowców zbliżających się do przejazdu kolejowego. W przypadku zatrzymania się pomiędzy szlabanami należy jak najszybciej zjechać z torów wyłamując szlaban. PKP i policja przypominają, że złamanie rogatek samochodem nie jest trudne, bo stworzone są w taki sposób i z takiego tworzywa, by było to możliwe.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.