Poznań Sport Expo już w ten weekend na MTP

MTP po raz kolejny będzie domem nie tylko zagorzałych sportowców, ale też tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na intensywne ćwiczenia. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Na terenie „Poznań Sport Expo” będzie można dokonać zakupów odzieży sportowej, butów, suplementów diety, sprzętu sportowego czy odżywek. Chętni poczują się jak strażacy czy osoby ubiegające się o wstąpienie […]

MTP po raz kolejny będzie domem nie tylko zagorzałych sportowców, ale też tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na intensywne ćwiczenia. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Na terenie „Poznań Sport Expo” będzie można dokonać zakupów odzieży sportowej, butów, suplementów diety, sprzętu sportowego czy odżywek. Chętni poczują się jak strażacy czy osoby ubiegające się o wstąpienie w szeregi PSP – przygotowane zostaną ćwiczenia sprawnościowe, obejmujące m.in. podciąganie na drążku czy próbę wydolnościową.

Nie zabraknie wyjątkowych gości. W czasie jesiennej edycji do Poznania przyjadą Marcin i Julita Dziekan. W sobotę poprowadzą dla mieszkańców, którzy wypełnią formularz rejestracyjny, treningi z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała oraz taśm minibands i rollerów. Będą to ćwiczenia krótkie i intensywne – takie, na które każdy może sobie pozwolić. Swoją wyjątkową historię o pokonaniu guza mózgu i zatraceniu się w triathlon opowie Natalia Wodyńska-Stosik, autorka bloga trimama.pl.

Prelekcje dla biegaczy przygotował także POSiR. Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in. Patrycja Bereznowska – tegoroczna zwyciężczyni najtrudniejszego ultramaratonu na świecie – Badwater w USA, w którym pokonała 135 mil i pobiła rekord trasy. Najmłodsi uczestnicy „Poznań Sport Expo” także znajdą coś dla siebie. W sobotę odbędzie się bieg dla dzieci zorganizowany przez POSiR. Przez cały dzień będzie można podziwiać trenujących uczniów z Poznańskiego Centrum Akrobatyki, zjeść hot-dogi za sprawą food trucka Meatlovers czy poznać tajniki futbolu amerykańskiego na dmuchanym boisku (zajęcia poprowadzi zawodnik Mistrzów Polski Panthers Wrocław).

Zwieńczeniem targów będzie 20. PKO Poznań Maraton. Jako, że w tym roku przypada jubileuszowa edycja, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji szykują specjalne atrakcje dla uczestników „Poznań Sport Expo” oraz dotychczasowych biegów. Szczegóły nie są jednak póki co znane. Pewne jest natomiast to, że poznańskimi ulicami pobiegnie w niedzielę 7000 osób. Ci, dla których taki dystans jest za duży, mogą dopingować biegaczy na żywo, do czego organizatorzy gorąco zachęcają.

Targi potrwają do 20 października. Wstęp jest bezpłatny.