PKO Poznań Maraton 2019 na zdjęciach

Nieco ponad 2 godziny zajęło pierwszym zawodnikom dobiegnięcie do mety 20. PKO Poznań Maratonu im. Macieja Frankiewicza, jaki odbył się w niedzielę, 20 października. Do pokonania były ponad 42 km, a trasa prowadziła niemal przez całe miasto. Jak wydarzenie wygląda na zdjęciach?

To wyjątkowa, bo jubileuszowa, 20. edycja PKO Poznań Maratonu. Bieg rozpoczął się o godzinie 9:00. Na linii startu stanęło 7 tysięcy zawodników.

Jako pierwszy do mety dobiegł Kenijczyk Cosmas Kyeva z czasem 2:12:05. To już trzecie zwycięstwo zawodnika w poznańskim maratonie. W ubiegłym roku ustanowił on rekord trasy z czasem 2:11:45.

Najlepszym Polakiem na mecie 20. PKO Poznań Maratonu był Emil Dobrowolski z czasem 02:17:06.

Wśród kobiet triumfowała Monika Stefanowicz z czasem 2:37:05. Poznanianka w pięknym stylu finiszowała, wyprzedzając na ostatnich kilometrach prowadzącą przez 40 km Tigist Bedadę.

Rafał Wilk, poruszający się wózkiem łańcuchowym, pokonał trasę w 1:02:20.

Wszyscy uczestnicy otrzymali poza pakietami startowymi także pamiątkowe medale.