Dokończą budowę sali gimnastycznej na os. Pod Lipami. Prace ruszają już dziś

Nowa sala gimnastyczna przy Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1 na os. Pod Lipami w Poznaniu, w końcu powstanie. Jej budowa rozpoczęła się dwa lata temu, jednak z powodu problemów z wykonawcą, inwestycja została przerwana. Teraz realizację dokończy wybrany w przetargu nowy wykonawca. Prace rozpoczną się już dziś.

Budowę nowej sali gimnastycznej dwa lata temu rozpoczęła szkoła. Niestety, w trakcie realizacji inwestycji, jej wykonawca zszedł z placu budowy. Od tego czasu przy szkole stoją mury niedokończonego obiektu, a uczniowie powoli zaczęli tracić nadzieję na to, że kiedyś zagrają w nowej sali.

Z pomocą przyszło Miasto, które postanowiło pomóc w dokończeniu inwestycji. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, w którym wyłoniono kolejnego wykonawcę. Wybrana firma (Ciepłownik Ekoinwestycje Sp. z o.o. Sp. k.) nie tylko dokończy budowę sali gimnastycznej, ale także pomieszczeń uzupełniających i łączników z istniejącą szkołą. Odpowiedzialna jest także za wykonanie instalacji elektroenergetycznej i kanalizacyjnej oraz budowę ogrodzenia północnej granicy działki wraz z nowym parkingiem.

Wykonawca będzie musiał również zagospodarować teren i uprzątnąć teren po robotach ziemnych.

Na nową salę czekają uczniowie Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1. Obiekt zostanie wyposażony m.in. w sprzęt i instalacje pozwalające na rozgrywanie gier zespołowych, w tym koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej, a także w zestaw drabinek gimnastycznych, elektroniczną tablicę wyników, grodzącą boiska kotarę z napędem elektrycznym oraz składane trybuny, na których będzie mogło zasiąść nawet 200 osób.

Spółce zależy, by inwestycja była gotowa jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Zgodnie z harmonogramem prace budowalne mają potrwać około 8 miesięcy, a kolejne dwa zajmie wyposażanie obiektu.

Z uwagi na napięty grafik, prace rozpoczną się już dziś.