Wyszukiwarka grobów pomoże odnaleźć grób na poznańskich cmentarzach

Wyszukiwarka online, która obejmuje 23 nekropolie, to rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem z zapamiętaniem miejsca grobów bliskich. Jest połączona z mapami cmentarzy, dzięki czemu można wyznaczyć i wydrukować plan dotarcia w wybrane miejsce. Dla fanów systemu Android udostępniona została także aplikacja „Sakralny Poznań”. Można ją pobrać z platformy Google Play. Działa na takich samych […]

Wyszukiwarka online, która obejmuje 23 nekropolie, to rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem z zapamiętaniem miejsca grobów bliskich. Jest połączona z mapami cmentarzy, dzięki czemu można wyznaczyć i wydrukować plan dotarcia w wybrane miejsce. Dla fanów systemu Android udostępniona została także aplikacja „Sakralny Poznań”. Można ją pobrać z platformy Google Play. Działa na takich samych zasadach jak strona internetowa.

Wyszukiwarka nie tylko pokaże groby bliskich, do których chcemy dotrzeć. Każdy, kto będzie miał potrzebę odnaleźć mogiły Powstańców Wielkopolskich czy olimpijczyków, również uczyni to za pomocą strony internetowej. Poza tym, dzięki inicjatywie Poznańskiego Stowarzyszenia Olimpijskiego, obok położenia grobu sportowców, dostępna będzie krótka notka opisująca ich kariery. Od 2016 roku każda z mogił olimpijczyków została ponad to wzbogacona o symboliczne tabliczki, na których wykuto charakterystyczny znak z pochodnią i pięcioma kołami.

Jak korzystać z wyszukiwarki? Po wejściu w zakładkę „Wyszukiwarka”, należy wypełnić formularz, gdzie znajdują się dane dotyczące imienia, nazwiska i daty pogrzebu. Im więcej z nich podamy, tym skróci się spektrum poszukiwań. Gdy strona odnajdzie dane odpowiadające kryteriom, wyświetli informacje o miejscu pochówku (m.in.  o tym, czy jest to grób pojedynczy, czy rodzinny, a także ile osób jest w nim pochowanych).

Może zdarzyć się, że system nie wyświetli informacji o poszukiwanym grobie. Należy wtedy skontaktować się z numerem telefonu bądź adresem e-mail podanym przy wynikach wyszukiwania.