Nowe schody łączące Dolną i Górną Wildę coraz bliżej

Nowe schody na ul. Spychalskiego, które łączą ul. Dolna Wilda i Górna Wilda coraz bliżej. Podpisano umowę z wykonawcą inwestycji, na którą czekają mieszkańcy. Obecne schody są w bardzo złym stanie technicznym.

Od kilku lat schody, które łączą dwie ważne ulice na Wildzie uległy mocnemu zniszczeniu i stwierdzono, że ich stan techniczny nie pozwala na dalsze pełne użytkowanie. Do użytkowania dopuszczono je warunkowo i czasowo i jedynie na wyznaczonym fragmencie.

W ogłoszonym przez Poznańskie Inwestycje Miejskie przetargu na budowę nowych schodów wybrano firmę Constructo Sp. z o.o. Sp.k. Jak zapewnia spółka, będą one odtworzone w formie, która będzie w jak największym stopniu przypominać ich pierwotną formę. Co ważne, podczas budowy zostanie wykonane także odwodnienie, które będzie włączone do kanalizacji deszczowej.

Podczas planowania inwestycji pomyślano również o rowerzystach – przy ścianach bocznych, zaprojektowano elementy, które ułatwią prowadzenie roweru. Na ścianach umieszczone będą również lampy w stylu art-deco.

Prace rozpoczną się 4 listopada i potrwają do kwietnia 2020 roku. W tym czasie schody będą całkowicie wyłączone z użytkowania.