Wybuch na Dębcu: sąd wydaje karty wstępu na rozprawę

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem m.in. za zabójstwo żony, znieważenie jej zwłok i doprowadzenie do wybuchu w kamienicy na Dębcu, w wyniku którego zginęły 4 osoby, a 9 zostało rannych. Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony opinii publicznej, Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję o przeprowadzeniu rozprawy w największej z możliwych sal, a także […]

Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem m.in. za zabójstwo żony, znieważenie jej zwłok i doprowadzenie do wybuchu w kamienicy na Dębcu, w wyniku którego zginęły 4 osoby, a 9 zostało rannych.

Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony opinii publicznej, Sąd Okręgowy w Poznaniu podjął decyzję o przeprowadzeniu rozprawy w największej z możliwych sal, a także udostępnieniu kart wstępu dla osób zainteresowanych przebywaniem na widowni.

Dla publiczności przeznaczono 78 kart. Co ważne, osoby pokrzywdzone i ich przedstawiciele prawa będą wpuszczani na salę rozpraw na podstawie otrzymanych zawiadomień o terminie rozprawy. Jednocześnie, osoby, które mają być przesłuchiwane w sprawie w charakterze świadka mogą uczestniczyć w rozprawie jako osoba wśród publiczności dopiero po przesłuchaniu (nie dotyczy poszkodowanych).

Pierwsza rozprawa odbędzie się 15 listopada, a wejściówki będą wydawane od 7 listopada w budynku Sądu Okręgowego.

To nie pierwszy raz, gdy poznański sąd decyduje się na wydawanie kart wstępu. Podobnie postąpiono podczas pierwszych rozpraw w sprawie śmierci Ewy Tylman.