Coś dla małych i dużych – Targi Hobby już w połowie listopada

Każdy ma jakieś hobby -jedni uwielbiają układać klocki LEGO, inni czują się mocni w szyciu. Dla wszystkich, 16 i 17 listopada na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich za sprawą targów HOBBY, przygotowano wiele atrakcji.

Targi HOBBY odbywają się już po raz 15. Każdego roku przyciągają do stolicy Wielkopolski tysiące pasjonatów, którym przyświeca idea spędzania wolnego czasu w trybie offline, bez urządzeń mobilnych. Targi mają za zadanie prezentację różnych pasji, a także zachęcenie mieszkańców do aktywności. To wydarzenie skierowane do całego spektrum społeczeństwa – znajdą tu coś dla siebie i najmłodsi uczestnicy i ci trochę starsi.

Jego przekrój tematyczny jest niemal nieograniczony. Nie zabraknie strefy gier. Te planszowe, w ramach Festiwalu Gier Planszowych GRAnat, podzielone będą na dwa poziomy trudności. Pierwsza, Strefa Rekruta, dedykowana jest dla całych rodzin. To też rozgrzewka dla Strefy Oficera. Tam znajdą się dziesiątki tytułów gier (w tym po raz pierwszy Spiel w Essen), wymagających od gracza podejmowania decyzji. Odbędą się też konkursy wiedzy. Oprócz tego uczestnicy mogą wziąć udział w turnieju GO dla początkujących. Osoby czujące się mocne w szachach szybkich rozstrzygną między sobą kwestię tytułu Wielkopolskiego Mistrza Młodzików i Juniorów.

W Strefie Kultury i Sztuki zaprezentowana zostanie wystawa plakatów z m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych. Uczyni to Estrada Poznańska. Przedstawiciele akademickich mediów z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, czyli redakcje „Flesza” i „Kuriera Akademickiego” przedstawią uczestnikom świat dziennikarza. Będzie można zaznajomić się z kamerą, odbędą się warsztaty medialne.

Najmłodsi zanurzą się w świat komiksów, zdobędą podstawową wiedzę z zakresu programowania, robotyki i elektroniki. Fanów zdalnych pojazdów zaprosić można na Strefę Wyścigową. Każdy będzie miał możliwość spróbować w tym swoich sił. Najlepsi w tym fachu rozegrają Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD oraz Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych On-Road w skali 1:10.

Miłośnikom zagadek polecić można Strefę Escape Room, gdzie m.in. The Bunkier przygotują pokoje pełne tajemniczych zadań. W Strefie Modelarstwa zwiedzający zobaczą miniaturowe wersje samochodów, samolotów czy sprzętu wojskowego. Oprócz tego Motoshowminiatura, Polski Związek Modelarzy Kolejowych i TT Silesia zaprezentują swoje makiety. Niewątpliwą gratką dla uczestników targów będą zajęcia z ręcznego i maszynowego szycia.

W Strefie z Do It Yourself każdy stworzy swój eco woreczek czy rękawicę do piekarnika. Odbędzie się też spotkanie z autorem książek o szyciu – Janem Leśniakiem. Swoje pasje sportowe mieszkańcy mogą odnaleźć, bądź pogłębić, uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez Poznańskie Centrum Akrobatyki, Poznań Longboard Crew, Poznań Capricorns oraz Aikido Kids Poznań.

Dużą atrakcją, szczególnie dla dzieci, będzie strefa LEGO. Przygotowana przez Stowarzyszenie Zbudujmy To! wystawa klocków zajmie ponad 1000 mkw. Obejmować będzie chociażby premierową makietę z serii „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”.

Targi Hobby, któremu przyświeca hasło „Z pasji się nie wyrasta”, odbędą się 16 i 17 listopada. Bilety na to wydarzenie w cenie 17 złotych można kupować online. Więcej informacji, w tym program targów dostępny jest na stronie wydarzenia.