W poniedziałek zamkną schody łączące Dolną Wildę z Górną Wildą

W poniedziałek, 4 listopada, schody na ul. Spychalskiego, które łączą ul. Dolna Wilda i ul. Górna Wilda zostaną wyłączone z użytkowania.

Schody od dłuższego czasu są dopuszczone do użytkowania tylko warunkowo i jedynie po wydzielonych pasach. Powodem jest ich bardzo zły stan techniczny, który zagraża bezpieczeństwu użytkowników. Schody zaprojektowane w latach 30. ubiegłego wieku muszą zostać poddane gruntownej przebudowie.

Miasto wybrało w przetargu wykonawcę robót, który zadba o to, by nowe schody swym wyglądem w jak największym stopniu przypominały te obecne. Zachowanie pierwotnej formy było ważne dla mieszkańców.

Podczas prac wykonane zostanie również odwodnienie, które będzie włączone do kanalizacji deszczowej. Dodatkowo, przy ścianach bocznych pojawią się elementy umożliwiające prowadzenie roweru.

Remont rozpocznie się w poniedziałek, 4 listopada. Oznacza to konieczność całkowitego wyłączenia ich z użytkowania, dlatego piesi będą musieli korzystać z innych przejść między dwiema wildeckimi ulicami. Prace potrwają do kwietnia 2020 roku.