Sto rabatów, nowa wystawa, targi mody i gra miejska – Stary Browar świętuje urodziny

5 listopada minęło 16 lat od otwarcia Starego Browaru. Chociaż większość z nas pamięta początki z 2003 roku, dziś trudno wyobrazić sobie Poznań bez ceglanego centrum handlowego. Co roku Stary Browar zaskakuje klientów bogatym urodzinowym kalendarium eventowym. Tym razem oferta jest wyjątkowo szeroka – jubileuszowe rabaty w ponad stu sklepach i restauracjach, intrygująca wystawa w Galerii na Dziedzińcu, targi autorskiej mody i gra miejska, nawiązująca do historycznych początków miejsca.

W 2003 roku kupowaliśmy tu pierwsze ubrania w H&M i Zarze. Później swoje poznańskie premiery miały skandynawski COS czy hiszpańskie Uterqüe. Tu rozwijały skrzydła autorskie marki rodzime, jak Bizuu czy Niumi. Niedawno w Starym Browarze pojawiły się pierwsze w Polsce monobrandowe butiki włoskiego Peserico i niemieckiego Talbot Runhof. To nieprzerwanie od 16 lat najlepsze miejsce w Poznaniu do odkrywania najnowszych trendów i oryginalnych modowych marek z Polski i ze świata. 

W najbliższy piątek i sobotę (8 i 9 listopada) w wielu salonach będzie można skorzystać z urodzinowych rabatów. W ramach akcji 16/16 w ponad stu punktach zakupy zrobimy z 16-procentową zniżką (także w wybranych kawiarniach i restauracjach). Warto już dziś zapoznać się z pełną listą promocji na stronie internetowej Centrum i zaplanować na urodziny Starego Browaru kupienie miłego prezentu… sobie. Wszystkie punkty w Browarze, biorące udział w akcji, będą w dniach promocji 8 i 9 listopada oznaczone specjalnym znakiem 16/16. 

Święto autorskiej mody

W weekend akcji 16/16 warto też odwiedzić listopadową edycję targów TUTU Polscy Projektanci. To nie przypadek, że zbiega się ona z urodzinami Browaru. Z okazji rocznicy otwarcia Centrum organizatorzy zaplanowali wyjątkowo huczną odsłonę targów. Tym razem TUTU zajmie prawie cały parter Pasażu, a na wydarzeniu pojawi się rekordowa ilość stoisk polskich projektantów. Obok marek na stałe współpracujących z TUTU, jak Magda Hasiak, La Dame czy Synthetic 100% Natural, w Starym Browarze swoje projekty zaprezentują m.in. Czajka z kolekcją nowoczesnych puchowych kurtek, odzieżowa marka Spider & Wolf, Pani-Ka ze swoją autorską biżuterią, urzekająca kolorem Tabanna czy subtelny biżuteryjny brand Portrays. Stoiska polskich projektantów ubrań, biżuterii i dodatków będzie można odwiedzać w Pasażu w dniach 8 i 9 listopada w godzinach otwarcia Centrum.

Nowa wystawa w Galerii na Dziedzińcu

Stary Browar od początku kojarzymy nie tylko z zakupami, ale także ze sztuką, kulturą i edukacją. Wczoraj w Galerii na Dziedzińcu odbył się wernisaż urodzinowej wystawy. Bohaterem nowego projektu jest brytyjski artysta Daniel Lismore. Lismore konstruuje rzeźby, będące połączeniem materiałów, biżuterii i przedmiotów o najróżniejszym pochodzeniu. Jego inspiracje nie mają granic czasowych ani przestrzennych. Maria Antonina, japońskie gejsze, Masajowie, Andy Warhol, David Bowie. Trudności z definicją jego twórczości wynikają z ważnego faktu: te rzeźby, niczym z barokowych gabinetów osobliwości, artysta nosi… na co dzień. To dlatego podczas wystaw pokazywane są na manekinach naturalnej wielkości, sobowtórach ich twórcy. Lismore osobiście otworzył wystawę, niewykluczone, że ponownie odwiedzi Poznań, bo ekspozycja będzie czynna aż do końca lutego 2020. 

Zagraj w Starym Browar

Kolejna urodzinowa atrakcja została przygotowana przez zespół Centrum i ekipę City Event Poznań. To gra miejska, dzięki której można odkryć nieznane lub niedostępne na co dzień zakątki Browaru. Wydarzenie odbędzie się w cztery listopadowe soboty (9, 16, 23 i 30.11). W czasie interaktywnej zabawy pt. “Szefowie Starego Browaru” uczestnicy wcielą się w rolę aplikantów na stanowiska zarządcze w dawnym Browarze Huggera, czyli dzisiejszym Starym Browarze. Będą musieli odwiedzić w grupach kolejno 13 lokalizacji i wykonać zadania rekrutacyjne. Pomoże w tym specjalna mapa oraz smartfon (do robienia zdjęć, nagrywania filmów i obliczeń). Zwycięża ta grupa, która jako pierwsza wykona zadania. Nad przebiegiem rekrutacji czuwać będzie mistrz gry w roli Alfonsa Huggera – założyciela browaru. Udział w grze jest bezpłatny, obowiązują zapisy (o szczegółach i terminach można przeczytać tutaj). Organizatorzy zdradzają, że finał urodzinowej gry odbędzie się na mostku między Atrium a budynkiem, w którym mieści się sklep H&M.