Piwna Joga, Piwna Mila, szereg trunków i foodtrucki, czyli Poznańskie Targi Piwne znów na MTP

W piątek rozpocznie się kolejna edycja Poznańskich Targów Piwnych oraz Street Food Spot, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabraknie zarówno „złotego trunku” jak i dobrego jedzenia z food trucków. Przygotowano także szereg innych atrakcji, w tym m.in. Piwną Milę oraz Piwną… Jogę.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 15 listopada i potrwa do soboty, 16 listopada. To już siódma edycja imprezy, która odbywa się od 2013 roku i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony odbiorców. W tym roku, w dwóch pawilonach – 3 i 3A dostępne będą piwa z ponad 60 browarów nalewanych z niemal 500 kranów. Do tego bogata oferta piwa butelkowego, cydrów i miodów. Wiele z trunków to limitowane edycje i regionalne wyroby, co jest prawdziwą gratką dla smakoszy.

Do piwa będzie można także coś zjeść – dostępnych będzie 25 foodtrucków z różnorodnym jedzeniem.

W tym roku po raz pierwszy organizowany jest konkurs Greater Poland Beer Cup, który skierowany jest do profesjonalnych browarów i cydrowni z Polski i zagranicy. Zgłoszono ponad 230 produktów, spośród których 15-osobowe jury wybrało najlepsze piwo i cydr. Ogłoszenie wyników nastąpi pierwszego dnia targów podczas uroczystej gali.

Z kolei do XI Poznańskiego Konkursu Piw Domowych tzw. domowi piwowarzy, czyli amatorzy przesłali niemal 50 zgłoszeń. Zwycięzcą zostanie autor najlepszego piwa, zgłoszonego w jednej z dwóch kategorii: Fruit Weizen i White IPA. Wyniki rywalizacji także zostaną przedstawione w czasie imprezy.

Podczas targów będzie także okazja do przyjrzenia się procesowi warzenia piwa – pokaz zorganizowany przez Wielkopolski Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Piwowarów Domowych odbędzie się 16 listopada. Będą tam także dostępne surowce wykorzystywane do tworzenia trunku, które będzie można powąchać, a nawet spróbować.

To jednak nie koniec wydarzeń, jakie czekają na uczestników II Europejskiej Konferencji Miodosytników, czyli największego wydarzenia w Europie dla miłośników i producentów miodów pitnych. Udział potwierdzili goście z 21 państw świata, w tym znana amerykańska blogerka Vicky Rowe, której radiowa audycja o tematyce miodów pitnych słuchana jest przez miodosytników na całym świecie.

Co jeszcze? W sobotę odbędzie się taże bieg Piwna Mila, gdzie uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 1600 metrów z czterema przystankami na małe piwo. Będzie również okazja do zobaczenia i spróbowania swoich sił w piwnej jodze, czyli jodze ze szklanką piwa w ręce – odbywać się będzie zarówno w piątek jak i sobotę.

Tradycyjnie już, na Poznańskich Targach Piwnych będzie również okazja do skorzystania z usług profesjonalnego fryzjera i barbera. Będzie także strefa planszówek, nauka origami oraz Piwna Matura.

Jednodniowa wejściówka na PTP kosztuje 20 zł, a dwudniowy karnet – 35 zł.