“Wiem jak ratować życie” – uczniowie będą rywalizować w konkursie z zakresu pierwszej pomocy

Konkurs będzie się odbywał w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Poznaniu. Przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI. Zgłosiło się 17 czteroosobowych drużyn, które będą rywalizować ze sobą w części teoretycznej oraz praktycznej. W tej pierwszej wiedza sprawdzana będzie w formie zadań z zakresu pierwszej pomocy. W praktycznej uczniowie […]

Konkurs będzie się odbywał w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Poznaniu. Przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI. Zgłosiło się 17 czteroosobowych drużyn, które będą rywalizować ze sobą w części teoretycznej oraz praktycznej.

W tej pierwszej wiedza sprawdzana będzie w formie zadań z zakresu pierwszej pomocy. W praktycznej uczniowie będą musieli poradzić sobie z różnego rodzaju pozorowanymi scenkami z symulowanymi urazami, które w większości dotyczyć będą wypadków z życia codziennego. Zawodnicy będą musieli poprawnie wykonać czynności ratownicze.

Konkurs potrwa około 4 godzin, od 9:00 do 13:00.

Celem konkursu jest kształtowanie od najmłodszych lat nawyku udzielania pomocy potrzebującym, a także propagowania i oswajania dzieci z tematem pierwszej pomocy.