Marsz Szlachetnej Paczki wyruszy z Placu Mickiewicza promując akcję i ideę pomagania

W sobotę rozpocznie się kolejna, dziewiętnasta już edycja akcji Szlachetna Paczka. Otwarcie bazy rodzin w potrzebie zostanie zainaugurowane Marszem Szlachetnej Paczki, który odbędzie się w kilku miastach, także w Poznaniu.

Co roku tysiące rodzin w potrzebie otrzymuje paczki pełne przedmiotów i artykułów, kupionych i zebranych przez innych z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Każda z nich jest najpierw sprawdzana pod kątem potrzeb, dzięki czemu do rodzin trafia to, czego brakuje w domu. Są to zarówno produkty spożywcze jak i ubrania, a w niektórych przypadkach także wyposażenie domu takie jak kołdry, ręczniki czy łóżka i sprzęt AGD.

Paczki dla danej rodziny zbiera grupa chętnych osób, które kontaktują się z wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Potrzeby i krótki opis sytuacji w rodzinie są ogólnodostępne w specjalnej bazie rodzin, dzięki czemu chętni mogą dopasować swoje możliwości organizacyjne do konkretnej paczki. Transportem i dostarczeniem do rodzin zajmują się wolontariusze.

Oficjalne otwarcie tegorocznej, dziewiętnastej już edycji nastąpi w sobotę, 16 listopada. Z tej okazji o godzinie 10:00 w Poznaniu z Placu Mickiewicza wyruszy specjalny Marsz Szlachetnej Paczki promujący akcję i samą ideę pomagania.