Targi Hobby- Poznaj swoje pasje już w ten weekend!

Już w ten weekend rusza 15 edycja Poznańskich Tagów Hobby, które promowane są hasłem ”Z pasji się nie wyrasta”. Podczas trwającego dwa dni (16 i 17 listopada) wydarzenia będzie  można podziwiać wystawy modelarskie, wziąć udział w turnieju gier planszowych czy zmierzyć się z wyzwaniami escape roomu.

Jak co roku Międzynarodowe Targi Poznańskie zachęcają do rozszerzania swoich pasji poprzez odwiedzenie pawilonu numer 5. W tym roku oferta jest wyjątkowo bogata, ponieważ MTP przygotowały osiem stref, w których będzie można rozwijać swoje zainteresowania. W ich skład wchodzą:

Strefa Gier

To tam będzie miał miejsce Festiwal Gier Planszowych GRAnat. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji wypożyczalnię zaopatrzoną w kilkaset różnego rodzaju gier- od tych prostych do wymagających większego skoncentrowania graczy. Znajdą się tam gry zaprezentowane na targach Spiel w niemieckim Essen. Poza festiwalem w tej strefie gości wydarzenia czekają Wielkopolskie Mistrzostwa Młodzików i Juniorów w Szachach Szybkich, pokój gier skierowany dla najmłodszych czy stoiska wydawnictw czy stowarzyszeń gier planszowych gdzie będzie można wziąć udział w turnieju organizowanym przez Honte- wielkopolski ośrodek GO.

Strefa Wyścigowa

Tym razem na fanów wyścigów czekają m.in. Ogólnopolskie Mistrzostwa RC Drift RWD czy Eliminacje Mistrzostw Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych w skali 1:10. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się kierowaniu zdalnie prowadzonymi pojazdami na profesjonalnym torze.

Strefa Kultury i Sztuki

Obecni w tej strefie młodzi dziennikarze ,,Kuriera Akademickiego” i ,,Fleszu”, będący przedstawicielami Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAMU będą prowadzili warsztaty dotyczące pracy przed kamerą . Dostępne będą również zajęcia dla dzieci, czytelnia komiksów czy miejsce gdzie najmłodsi będą mogli podziwiać wystawę robotów. Dodatkowo Poznańska Estrada przedstawi wystawę plakatów z m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator.

Strefa Lego
Na powierzchni blisko 1000 mkw dostępna będzie wystawa Zbudujmy To! składająca się z modeli i makiet stworzonych z klocków LEGO. Premierowo zostanie tam przedstawiona ekspozycja „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”, gdzie będzie można zobaczyć miniaturowy Ratusz Poznański, zamek Cesarski czy wieżowiec Bałtyk.

Strefa Szycia z Do It Yourself
W tej części dostępne będą warsztaty z dwóch rodzajów szycia: maszynowego i ręcznego. Będzie tam można samodzielnie uszyć czapeczkę dla dziecka czy rękawice do piekarnika. Zorganizowane zostanie tam spotkanie z Janem Leśniakiem- autorem książki ,,Szyjemy torebki i akcesoria”.

Strefa Escape Room
The Bunkier przygotuje pokoje pełne zagadek, tajemniczych zadań i ukrytych przejść. Świetna zabawa dla wszystkich gwarantowana!

Strefa Modelarska
TT Silesia i  Polski Związek Modelarzy Kolejowych pokażą zgromadzonym swoje najlepsze modele kolei. Miniatury samochodów, samolotów czy sprzętu wojskowego-to wszystko czeka na gości w tej części targów.  

Strefa Sportowa

Akademia Piłkarska Reissa, Centrum Akrobatyki czy ekipa Poznan Longboard Crew będą na swoich stanowiskach promować wśród uczestników zainteresowania sportowe. Dodatkowo Poznan Copricorns przygotują strefę Quiditcha- sportu wywodzącego się ze świata Harry’ego Pottera.

Impreza będzie miała miejsce w pawilonie numer 5, a wejścia na targi (od strony ulicy Głogowskiej i Bukowskiej) będą otwarte od 10: 00 do 18:00 w sobotę i niedzielę.  Bilety w przedsprzedaży online kosztują 17 zł.

Bilety są dostępne online.