Policjanci weszli do mieszkań w budynku na Naramowicach. Zgodę wyraziło Miasto

Szkolenie odbyło się w czwartek, 14 listopada, w budynku, który przeznaczony jest do rozbiórki w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Jeszcze do niedawna byli tam mieszkańcy, dlatego sam budynek jak i mieszkania są w dobrym stanie, pozwalającym na bezpieczne przeprowadzenie działań z wysokim poziomiem odwzorowania rzeczywistych sytuacji. Policjanci zgłosili się do Urzędu Miasta […]

Szkolenie odbyło się w czwartek, 14 listopada, w budynku, który przeznaczony jest do rozbiórki w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice. Jeszcze do niedawna byli tam mieszkańcy, dlatego sam budynek jak i mieszkania są w dobrym stanie, pozwalającym na bezpieczne przeprowadzenie działań z wysokim poziomiem odwzorowania rzeczywistych sytuacji.

Policjanci zgłosili się do Urzędu Miasta z wnioskiem o udostępnienie budynku jeszcze przed rozpoczęciem prac rozbiórkowych. Odpowiedź była pozytywna.

Funkcjonariusze szkolili się z zakresu taktyk poruszania się w budynkach zamkniętych i zatrzymywania niebezpiecznych osób w pomieszczeniach. Ćwiczenia miały na celu podniesienie umiejętności Grupy Realizacyjnej z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Pozwala to na przeprowadzanie konkretnych akcji w sposób profesjonalny i z mniejszonym ryzykiem pomyłki. Gdy policjanci mają możliwość przećwiczenia pewnych sytuacji, w razie akcji działają o wiele pewniej.