Poznańskie Targi Piwne, Targi Hobby, Betlejem Poznańskie – jak spędzić sobotę w Poznaniu?

Już dziś startuje Betlejem Poznańskie, które co roku cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków i turystów. To jednak nie jest jedyna atrakcja, jaka czeka na mieszkańców w sobotę. W jaki sposób można spędzić ten dzień? Oto kilka propozycji.

O godzinie 10:00 na placu Mickiewicza rozpocznie się Marsz Szlachetnej Paczki promujący ideę pomagania i akcję obdarowywania prezentami rodziny w potrzebie. Marsz będzie symbolicznym otwarciem tegorocznej bazy rodzin, które zakwalifikowano do 19. edycji Szlachetnej Paczki.

Dziś rozpoczynają się także Targi Hobby na MIędzynarodowych Targach Poznańskich. To okazja do odwiedzenia jednej z ośmiu stref tematycznych, w których coś dla siebie znajdzie niemal każdy. Targi Hobby pozwalają na poszerzenie wiedzy, rozwijanie pasji czy poznanie kogoś, z kim można się nią dzielić.

Będąc na Międzynarodowych Targach Poznańskich nie sposób nie zajrzeć także na Poznańskie Targi Piwne, gdzie dostępne są piwa z ponad 60 browarów nalewanych z niemal 500 kranów. Do tego bogata oferta piwa butelkowego, cydrów i miodów. Wiele z trunków to limitowane edycje i regionalne wyroby, co jest prawdziwą gratką dla smakoszy. Do piwa będzie można także coś zjeść – dostępnych będzie 25 foodtrucków z różnorodnym jedzeniem. Do piwa będzie można także coś zjeść – dostępnych będzie 25 foodtrucków z różnorodnym jedzeniem.  Co jeszcze? W sobotę odbędzie się taże bieg Piwna Mila, gdzie uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 1600 metrów z czterema przystankami na małe piwo. Będzie również okazja do zobaczenia i spróbowania swoich sił w piwnej jodze, czyli jodze ze szklanką piwa w ręce.

Warto również wybrać się na dostępną w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru wystawę “Jestem dziełem sztuki” Daniela Lismore’a. Jego dzieła są połączeniem klasyki i historii sztuki z powszechnym… kiczem i banalnością. Łączy materiały, biżuterię i przedmioty o różnym pochodzeniu. Inspiruje się kulturami z całego świata – od Masajów po japońskie gejsze, przez style Marii Antoniny i… Davida Bowiego.

O godzinie 17:00 oficjalnei rozpocznie się tegoroczna edycja Betlejem Poznańskiego. Tradycyjnie na Placu Wolności powstanie kiermasz, gdzie będzie można spróbować potraw i przysmaków z różnych państw. Nie zabraknie również tradycyjnych polskich, świątecznych potraw takich jak m.in. barszcz z uszkami, pierogi, makowiec czy pierniki. Na stoiskach dostępne będą również ozdoby choinkowe, wyroby rękodzielnicze i wiele innych wyrobów, które sprawdzą się jako prezent pod choinkę. Jak zapewniają organizatorzy, poza stałymi wystawcami, w Poznaniu pojawią się w tym roku także nowi. Nie zabraknie atrakcji, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych uczestników – karuzeli dla dzieci, a także Diabelskiego Młyna, który cieszy także dorosłych. Koło już stoi i w tym roku będzie tam aż do 2 lutego 2020 roku.

Po oficjalnym otwarciu Betlejem warto również wziąć udział w happeningu #MiastoRóżnoRówności. W trzech miejscach na terenie miasta – na Starym Rynku, Placu Wolności i w rejonie CK Zamek ustawione zostaną instalacje artystyczne w postaci znaków równości. By wziąć udział w happeningu należy zrobić sobie zdjęcie z drugą osobą – bez względu na to, czy to będzie partner życiowy, członek rodziny czy przypadkowy przechodzień. Pozując do zdjęcia należy stanąć po przeciwległych stronach znaku. Wykonane zdjęcia należy opublikować na Instagramie lub Facebooku z hashtagiem #MiastoRóżnoRówności.