Spośród 32 zespołów zgłoszonych do Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę Jacka Kaczmarskiego do przesłuchań finałowych jury postanowiło zaprosić 12 wokalistów i 2 zespoły.
Zwycięzca konkursu zostanie zaprezentowany podczas sobotniego koncertu rozpoczynającego się o godzinie 19:00 w Auli Artis. Dopełnieniem tego dnia będzie recital Kuby Sienkiewicza, lidera zespołu Elektryczne Gitary wraz z obstawą. W sobotnim planie pojawiły się również warsztaty Piosenko_Pisania dla dzieci z Michałem Kowalonkiem w Galerii Atanazego o godzinie 12:00.
Na niedzielę w Auli UAM zaplanowana została premiera “Musicae Antiquae Collegium Varsoviense” pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego. Czterdziestoosobowa orkiestra zaprezentuje “klasyczne” odczytanie piosenek Kaczmarskiego, Łapińskiego i Gintrowskiego.
Poniedziałek i wtorek od 9:00 do 17:00 poświęcony będzie Konferencji Naukowej pt. “Miejsca – miejsca puste – przestrzeń w piosence” na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej. Podczas niej uczestnicy dywagować będą nad interpretacjami poszczególnych utworów Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Wojciecha Młynarskiego. Poruszą również temat współczesnych autorów takich jak Pablopavo, Marcin Świetlicki, Robert Piernikowski czy Wojciech Waglewski.
W poniedziałek o godzinie 19:00 na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu zaprezentowany zostanie spektakl muzyczny Studia Aktorskiego STA z piosenkami Andrzeja Sobczaka w reżyserii Michała Kocurka. Z kolei we wtorek w Auli Artis na samo zakończenie festiwalu odbędzie się koncert Karoliny Cichej&Spółki, która zaprezentuje swoje najnowsze utwory, które do tej pory nie były publikowane na żadnych płytach.
Całemu festiwalowi przewodniczyć będzie dr hab. Krzysztof Gajda, który współpracując z Biblioteką Raczyńskich oraz miastem Poznań dołożył wszelkich starań, aby festiwal wypadł jak najlepiej.