Siedem rekordów Polski pobitych w czasie Grand Prix w pływaniu w Poznaniu!

Weekend na Termach Maltańskich upłynął pod znakiem ogromnych emocji sportowych. W sobotę i niedzielę podczas Grand Prix Polski w pływaniu niemal 30 zawodników wywalczyło kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Glasgow.

Do stolicy Wielkopolski przyjechała niemal 800 pływaków z całej Polski. Dla wielu była to jedna z ostatnich okazji do wywalczenia awansu na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Glasgow. Jak się okazało, zarówno fakt, że na Termach Maltańskich pojawiła się czołówka polskich pływaków jak i to, że wielu chciało powalczyć o możliwość startu w prestiżowych zawodach przyczyniły się do zapewnienia kibicom bardzo emocjonującego widowiska.

Podczas Grand Prix padło aż 7 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich znaleźli się m.in. Kornelia Fiedkiewicz, która wynikiem 26:06 pobiła rekord Polski Juniorów 18-letnich, na 50 m. w stylu motylkowym i Zuzanna Herasimowicz, z czasem 2:06.99, na 200 m. w stylu grzbietowym.

Prawo startu w grudniowych zawodach w Glasgow wywalczyło aż 26 startujących w poznańskich zawodach. W Mistrzostwach Europy Poznań będzie reprezentowany przez Kacpra Majchrzaka z KS Warta Poznań.