Nowy odcinek Wartostrady już gotowy, budowa kolejnego trwa

Zakończono budowę nowego odcinka Wartostrady. Tym razem piesi i rowerzyści zyskali wygodną ścieżkę na odcinku od ul. Czartoria do mostu Chrobrego. To jednak nie koniec – trwają prace przy realizacji kolejnego fragmentu trasy, który zastąpi nieutwardzoną drogę.

Prace przy odcinku od ul. Czartoria do mostu Chrobrego zakończyły się we wtorek. To ważny fragment Wartostrady zarówno dla pieszych jak i rowerzystów, nie tylko z uwagi na fakt wydłużenia trasy, ale także przez to, że zapewnia dogodne przejście i przejazd pod mostem. Przy schodach z mostu nad rzekę powstała również zadaszona wiata rowerowa, co z pewnością ucieszy tych, którzy lubią na tereny nadwarciańskie wybierać się jednośladem.

Trwa rozpoczęta w październiku budowa kolejnego fragmentu – od mostu Królowej Jadwigi do wysokości pochylni i schodów przy Parku Stare Koryto Warty. Wielu użytkowników zauważa, że brakuje wygodnej ścieżki w tym rejonie. Obecnie istnieje tam jedynie nieutwardzona droga, której wadą, poza nierównościami, jest m.in. fakt, że po deszczu tworzy się tam błoto.

Nowy odcinek nie tylko zapewni odpowiednią nawierzchnię, ale będzie również oświetlony i objęty systemem monitoringu miejskiego. Na ok. 1,3-kilometrowym fragmencie ustawione zostaną również ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Pojawi się też punkt zliczania rowerów, który stanie przy parku Stare Koryto Warty. Pomoże on przeprowadzić analizy statystyczne dotyczące korzystania z tego sposobu poruszania się przez mieszkańców i turystów.

Według założeń, ten etap inwestycji ma być gotowy do marca 2020 roku.

To nie koniec inwestycji związanych z nadwarciańską trasą pieszo-rowerową. W ubiegłym miesiącu na starszych odcinkach Wartostrady zamontowano oświetlenie, system monitoringu, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Wkrótce w rejonie mostu św. Rocha oraz Dworca Garbary powstaną również parkingi dla rowerów.